fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Sprzedawczyni w olsztyńskiej piekarni sprzedawała pieczywo ledwo stojąc na nogach

reklama

Kara aresztu, grzywny a nawet dyscyplinarnego zwolnienia z pracy grozi 50-letniej pracownicy jednej z olsztyńskich piekarni, która wykonywała obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwości. W organizmie kobiety krążyło ponad 3,5 promila alkoholu.

W poniedziałek (10.05.2021r.) do olsztyńskich policjantów podczas patrolu podeszła kobieta, która poinformowała, że sprzedawczyni w pobliskiej piekarni może wykonywać obowiązki służbowe będąc w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze we wskazanym miejscu zastali 50-letnią kasjerkę, która na pierwszy rzut oka wyglądała na kompletnie pijaną. Miała ona problemy z utrzymaniem równowagi, a jej mowa była bełkotliwa. Badanie alkomatem potwierdziło w organizmie kobiety ponad 3,5 promila alkoholu. Ze względu na stan upojenia alkoholowego 50-latka trafiła do izby wytrzeźwień.

reklama

Kobieta odpowie za wykonywanie obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem wykroczeń może jej grozić kara aresztu czy grzywny. Kobieta musi również się liczyć z konsekwencjami ze strony pracodawcy.

Czytaj też:  19 letni Paweł J. kierował pijany i naćpany. Zginęła 18-latka i 16-latek

Źródło: KMP w Olsztynie

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama