-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

12-letni rowerzysta wjechał pod tramwaj koło Galerii Warmińskiej

Wiadomości12-letni rowerzysta wjechał pod tramwaj koło Galerii Warmińskiej

Młody chłopak nie bacząc na nadjeżdżający tramwaj, przejeżdżał przez przejście na czerwonym świetle. O mało nie doszło do tragedii.

reklama

Do zdarzenia doszło (11.05) koło godz. 18:15 pod Galerią Warmińską w Olsztynie. 12-letni rowerzysta przejeżdżał przez przejście na czerwonym świetle, podczas ruchu tramwaju. Motorniczy na szczęście zdążył odpowiednio wcześniej wyhamować i zdarzenie zakończyło się na otarciu się o pojazd. Przebieg zdarzenia zrelacjonował rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu, Michał Koronowski:

„Potwierdzam, że 11 maja 2021 roku opisane zdarzenie miało miejsce na trasie tramwaju przy al. Sikorskiego (pomiędzy przystankami „Dywizjonu 303” a „Galeria Warmińska”). O godz. 18.14 na przejście dla pieszych, na czerwonym świetle wjechał 11-letni rowerzysta. Skutki nieodpowiedzialnego zachowania nastolatka mogły mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, gdyby nie fakt, że tramwaj już wyhamowywał, a w kluczowym momencie motorniczy wykazał się refleksem i dodatkowo gwałtownie zahamował. Ostatecznie nastolatek otarł się o tramwaj”

reklama

Nikomu nic się nie stało. Cudem uniknięto tragedii. Na miejscu działała policja, straż pożarna i Zespół Ratownictwa Medycznego. W związku z tym zdarzeniem, ruch tramwajowy został wstrzymany na 14 minut.

Wypadek na budowie linii tramwajowej. Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]

12-letni rowerzysta wjechał pod tramwaj koło Galerii Warmińskiej Galeria Warmińska Wiadomości, Olsztyn 12-letni rowerzysta wjechał pod tramwaj koło Galerii Warmińskiej Galeria Warmińska Wiadomości, Olsztyn 12-letni rowerzysta wjechał pod tramwaj koło Galerii Warmińskiej Galeria Warmińska Wiadomości, Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Olsztyńskie tramwaje stanęły w miejscu