fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Para przewoziła blisko 2kg amfetaminy

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Kryminalni zatrzymali parę, która w swoim aucie przewoziła blisko 2 kilogramy narkotyków. 39-latek z Olecka i jego 33-letnia partnerka trafili do policyjnego aresztu.

Ta „gra” toczy się od dawna. Z jednej strony przestępcy, którzy za wszelką cenę próbują zarobić, rozprowadzając różne uzależniające i często bardzo niebezpieczne substancje wśród swoich klientów. Z drugiej policjanci, którzy chroniąc inne osoby przed zagrożeniami płynącymi ze strony zażywania narkotyków, ścigają ich producentów i dilerów. Zadanie postawione przez funkcjonariuszami nie jest łatwe, ale wiedzą jak się skutecznie z niego wywiązywać.

Dzięki bardzo dobrej współpracy policjantów z dwóch wydziałów kryminalnych – Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – zatrzymany został mężczyzna podejrzany o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Do zatrzymania doszło we wtorek (04.05.2021r.). Policjanci skontrolowali auto, którym poruszał się 39-latek razem ze swoją 33-letnią partnerką. W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci odnaleźli plastikowe torebki, w których były blisko 2 kilogramy amfetaminy.

Czytaj też:  Listy z Archiwum Archidiecezji Warmińskiej zostały zakonserwowane
reklama

Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo doprowadziło do postawienia 39-latkowi zarzutu udziału w obrocie znacznej ilości środków psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Zgodnie z obowiązującym prawem, za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Olsztynie

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama