Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Hat-trick Lewandowskiego. Polak jeden gol od historycznego rekordu

WiadomościHat-trick Lewandowskiego. Polak jeden gol od historycznego rekordu

Robert Lewandowski, piłkarz Bayernu Monachium, strzelił trzy bramki podczas meczu 32. kolejki niemieckiej ekstraklasy z Borussią Mönchengladbach (6:0). Zawodnikowi brakuje tylko jednego gola, aby wyrównać rekordowe 40 trafień w jednym sezonie Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72. Bayern Monachium jest już pewny dziewiątego z rzędu tytułu mistrza kraju, co przesądziła porażka wicelidera RB Lipsk z Borussią Dortmund 2:3.

Bawarczycy wykorzystali komfortowe położenie, w jakim się znaleźli, nie pozostawiając Borussii żadnych szans. Pierwszego gola zdobył już w drugiej minucie gry, co okazało się jego najszybszym trafieniem w niemieckiej ekstraklasie. Na 2:0 podwyższył Thomas Mueller, który wraz z Davidem Alabą zostali pierwszymi piłkarzami w historii Bundesligi, którzy triumfowali dziesięć razy. Polak wpisał się na listę strzelców po raz drugi przed przerwą, kończąc ją z dwoma golami oraz asystą. Lewandowski skompletował hat-tricka wykorzystując rzut karny w 65. minucie.

Robert Lewandowski, z 39 golami w tym sezonie Bundesligi, ma jeszcze dwie kolejki, aby pobić rekord Gerda Muellera. Bayern Monachium jest już pewny awansu do następnej edycji Ligi Mistrzów. Źródło: PAP.