fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Prezes PiS: Campus Polska Przyszłości jaskrawym przykładem łamania prawa

reklama
Wyślij przez
0

Prezes Olsztyńskiego Zarządu Okręgowego PiS Jerzy Szmit wystosował list otwarty do rektora olsztyńskiego uniwersytetu i prezydenta miasta, w którym stwierdził, że zorganizowanie Campus Polska Przyszłości na terenie miasteczka akademickiego Kortowo to „jaskrawy przykład łamania prawa”.

Szmit w liście otwartym do rektora olsztyńskiego uniwersytetu Jerzego Przyborowskiego i prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, który w piątek otrzymała, zwrócił uwagę, że „w myśl ustawy o szkolnictwie wyższym działalność polityczna na wyższych uczelniach w Polsce jest zabroniona”.

Jak ocenił, „zakaz ten obowiązuje tylko jedną stronę”. „Odmawiano nam wynajęcia sal na spotkania, straż uniwersytecka uniemożliwiała rozdawanie ulotek, o zorganizowaniu wiecu wyborczego nie było nawet co marzyć. Za pobyt w Kortowie dr Jarosława Kaczyńskiego wówczas – Premiera Rządu RP – srogo zapłacili ci, którzy tę wizytę organizowali” – zauważył polityk PiS.

reklama

Szmit odnosząc się do zamiaru zorganizowania przez Rafała Trzaskowskiego w Kortowie Campusu Polska Przyszłości nazwał to „jaskrawym przykładem łamania prawa” oraz „dowodem jednostronnego zaangażowania politycznego Rektora Uniwersytetu i Prezydenta Olsztyna”.

„Impreza ma oczywisty charakter polityczny. Spraszanie przez aktywnych polityków młodych aktywistów, którzy pod wodzą tychże polityków chcą rozmawiać o przyszłości nie można inaczej zakwalifikować” – zaznaczył.

„Pominę też aspekt finansowo-organizacyjny – kto zapłaci za tydzień balangi nad Jeziorem Kortowskim z możliwością rozszerzenia imprezy na cały Olsztyn. Tym zajmie się kto inny” – napisał Szmit.

Pyta też w liście, czy może liczyć „na równoważną gościnność, otwartość i szczodre finansowanie, gdybym chciał zorganizować w Olsztynie, korzystając z zaplecza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i miasta Olsztyn, wielodniowe ogólnopolskie spotkanie młodzieży o poglądach prawicowych i konserwatywnych?”.

W miniona środę Rafał Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla 1 tys. młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. W czasie spotkania jego uczestnicy mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej, czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Trzaskowski nie ukrywał, że jednym z celów Campusu jest wyłonienie młodych ludzi, którzy będą chcieli zaangażować się w działalność publiczną.

Na wspólnej konferencji z Trzaskowskim wystąpili prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Jerzy Przyborowski oraz marszałek regionu Gustaw Marek-Brzezin. Wszyscy podkreślali, że Kortowo jest idealnym miejscem do tego, by stwarzać nowe perspektywy rozwoju kraju. Rektor Przyborowski przyznawał, że „dyskusja o demokratycznych podwalinach państwa wpisuje się w działalność uniwersytecką”.

źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

9 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


9 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze