fbpx
1 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Urząd Wojewódzki znowu przyjmie interesantów. Zmiany nastąpią od 10 maja

WiadomościUrząd Wojewódzki znowu przyjmie interesantów. Zmiany nastąpią od 10 maja

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z dniem 10 maja Urząd Wojewódzki przywraca bezpośrednią obsługę obywatela i możliwość osobistego załatwiania spraw w jego poszczególnych wydziałach w Olsztynie oraz delegatur w Elblągu i Ełku. Wszystkie wejścia do Urzędu zostaną ponownie otwarte.

W Oddziale Paszportów następuje powrót do numerkowego systemu obsługi klienta, bez konieczności uprzedniego umawiania się telefonicznie. System na bieżąco monitoruje ilość pobranych numerków i reguluje ruch adekwatnie do czasu trwania przyjęcia wniosków oraz ilości oczekujących klientów według dziennego limitu. Dla osób preferujących umawianie się na wizytę w wyznaczonym terminie i określonym czasie zachowane jest stanowisko rezerwacji on-line.

W Oddziale Cudzoziemców zachowane zostaną dotychczasowe zasady obsługi.
Wszystkie tytuły pobytowe cudzoziemców i wydane im zezwolenia na pracę ulegają automatycznemu przedłużeniu. W maju i czerwcu planowane jest uruchomienie dodatkowego kanału telefonicznej rezerwacji wizyt dla osób, które potrzebują pomocy w uzupełnieniu i skompletowaniu wniosku.

W dalszym ciągu jednak interesanci proszeni są o zachowanie odpowiednich rygorów sanitarnych. Pracownicy wciąż zachęcają do korzystania z elektronicznych form komunikacji z Urzędem.

Źródło: UW w Olsztynie

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze