fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Patrol policji zostawił ranne zwierzę w przydrożnym rowie

reklama
Wyślij przez
0

Policjanci stwierdzili, że potrącone zwierzę nie żyje. Zwierzę jednak żyło i zostało odnalezione przez pracowników Ośrodka Jelonki. Funkcjonariusze poniosą konsekwencje.

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych o sytuacji, która miała miejsce w środę (05.05.2021).

O godz 5.10 zadzwonił Pan, że na końcu ul. Fromborskiej w Elblągu ktoś potrącił sarnę i zostawił na poboczu, poprosiłam Pana, żeby poczekał przy niej, bo mamy kilka kilometrów do tego miejsca – opisali pracownicy.

reklama

Mężczyzna zadzwonił chwilę później i przekazał, że na miejscu jest już policja, a on spieszy się do pracy. Po dotarciu pracowników ośrodka na miejsce okazało się, że nie było tam ani policjantów, ani zwierzęcia. Postanowili więc zadzwonić na komendę, gdzie dowiedzieli się, że sarna nie żyje.

Dzwonimy więc na Policję, od dyżurnego słyszymy, że sarna padła i funkcjonariusze położyli zwierzę na poboczu. Pytamy czemu nikt nie dał znać, żebyśmy nie przyjeżdżali – na to pytanie nikt nie potrafił odpowiedzieć – przyznają pracownicy.

Ta sytuacja nie dawała jednak pracownikom spokoju i postanowili skierować się w tamto miejsce jeszcze raz. Po przeszukaniu terenu znaleźli zwierzę w rowie, było jeszcze żywe.

Przeszliśmy rowami, najpierw jedną, potem drugą stroną drogi i znaleźliśmy sarnę – żywą – czytamy w poście.

Taki widok wywołał w pracownikach ośrodka wiele emocji, głównie tych negatywnych. Nie rozumieli, jak można zostawić zwierzę w złym stanie w wodzie i po prostu odjechać.

Patrzyliśmy z niedowierzaniem, nie dość, że ranne zwierzę ściągnięto z drogi to jeszcze umieszczono w rowie z wodą, obok wyrzucono jednorazowe rękawiczki. Koziołek dygotał cały z zimna, krew leciała mu z nosa i pyska. Jak można w tak okropny sposób zostawić ranne zwierzę bez pomocy – przyznali.

Zapowiedzieli również, że złożą skargę na policjantów jeszcze tego samego dnia.

Zwierzę ma obrażenia głowy, jednak jest już w lepszym stanie.

Koziołek z wczorajszego wypadku na ul.Fromborskiej,wstał, chodzi.Przypominamy,że zwierzę na skutek wypadku doznało…

Posted by Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki on Thursday, May 6, 2021

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze