21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Gdzie dostać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19

WiadomościGdzie dostać zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID-19

Osoby, które zaszczepiły się przeciwko COVID-19, mogą otrzymać zaświadczenie o szczepieniu w internetowym Koncie Pacjenta, które jest dostępne w języku polskim i angielskim – poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

reklama

Informacja o przeprowadzonym szczepieniu jest na bieżąco wprowadzana do e-karty szczepień w systemie e-zdrowie (P1), co oznacza, że jest widoczna dla lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Informacja dotycząca przyjętych kolejnych dawek szczepień jest również dostępna w Internetowym Koncie Pacjenta.

Aby sprawdzić dostępność zaświadczenia, należy zalogować się na swoje konto pacjenta, wybrać zakładkę “Profilaktyka”, a następnie “Szczepienia”. Tam powinna pojawić się informacja o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 oraz kod QR.

reklama

“W Internetowym Koncie Pacjenta dostępne są dwie wersje językowe zaświadczenia – polska i angielska” – powiedział rzecznik MZ.

Wiele państw wprowadziło ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem tzw. cyfrowego zielonego certyfikatu, który umożliwi wzajemne uznawanie świadectw szczepień przeciwko COVID-19 w państwach Unii Europejskiej. Niektóre kraje nie wymagają od turystów, którzy są w pełni zaszczepieni, przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa podczas wjazdu do kraju.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Nie
5 maja 2021 20:14

W kiblu miejskim!!!

co to za wymysły
6 maja 2021 09:21

stop segregacji, już taka segregacja była podczas 2 wojny światowej.

Polecane