fbpx
17 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Burmistrz Biskupca i prezes miejskiej spółki oskarżeni ws. sprzedaży nieruchomości

reklama

Burmistrz Biskupca oraz prezes miejskiej spółki odpowiedzą przed sądem za niedopełnienie obowiązków przy sprzedaży nieruchomości i tym samym wyrządzenie szkody majątkowej w wysokości prawie 9 mln zł. Akt oskarżenia w tej sprawie przesłała prokuratura okręgowa w Olsztynie do olsztyńskiego sądu okręgowego.

Jak podał w piątek rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, 28 kwietnia prokurator okręgowy w Olsztynie skierował do sądu okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Biskupca Kamilowi K. i prezesowi Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu Markowi Ś.

Jak wynika z obszernego zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego, a w szczególności przesłuchań świadków, zabezpieczonych dokumentów, opinii powołanych w sprawie biegłych z zakresu szacowania nieruchomości, księgowości i analizy ekonomicznej, Kamil K. i Marek Ś. jako osoby odpowiedzialne za zajmowanie się sprawami majątkowymi spółki PWiK w Biskupcu podczas przygotowywania inwestycji, a następnie zawarcia w 2017 r. umowy sprzedaży inwestorowi działek gruntu, nie dopełnili ciążących na nich obowiązków – podała prokuratura.

reklama

Według śledczych, w związku ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego nie dokonali ponownego oszacowania wartości części działek wniesionych do spółki tytułem aportu, jak też podczas sprzedaży inwestorowi nie uwzględnili w cenie części podatku VAT i innych kosztów przez co wyrządzili spółce szkodę majątkową w wielkich rozmiarach w kwocie 8.998.404,13 zł.

Kamil K. i Marek Ś. przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do dokonania zarzucanego im przestępstwa i odmówili składania wyjaśnień.

Zarówno burmistrzowi Biskupca jak i prezesowi spółki miejskiej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zorro

Zgaduję. Nie są PISuarami, ani krevnymi Obajtela czy Adolfa H. Andruszkiewicza

ala

Tak na marginesie, recydywa nigdy się nie przyznaje i odmawia wyjaśnień.

i tyle

sprawa polityczna

wieszcz

Hotelik Atelier???

Adam były Klawisz

Mam coś w oku

Ula-la-la

To przykre, że narazili nasze miasto na tak olbrzymią stratę. Jeśli sąd to potwierdzi muszą ponieść konsekwencje. Nie oceniam, oceni sąd. Jednak zarzuty są bardzo poważne.

Adam

A przy okazji budowy fabryki przez miasto popłynęły setki milionów na czym skorzystali mieszkańcy i budżet Państwa.

Mieszkanka

Pewien jesteś??? Bo to może być poważne oskarżenie, że mieszkańcy (wybrani) 🙂 skorzystali.

kleo

Skorzystali mieszkańcy – ale tylko niektórzy. Przeciętny obatel wdycha zatrute powietrze

Wuj Helmut

a to nie para wodna??