fbpx
5 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Mandat za parkowanie w miejscu dla osób niepełnosprawnych

reklama

Wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych powstają w celu ułatwienia życia osobom, które mają trudności z poruszaniem się. Zajmowanie bezprawnie tych miejsc jest wykroczeniem, za które grożą spore konsekwencje.

Podczas patroli policjanci kontrolują czy pojazdy zaparkowane na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych mają na podszybiu Kartę Parkingową, uprawniającą do parkowania na tych stanowiskach.

Ważnym jest aby pamiętać, że w przypadku jeśli karta nie zostanie umieszczona w widocznym miejscu, pojazd może zostać odholowany na koszt kierującego, a on sam może zostać ukarany mandatem karnym w kwocie 50 zł.

reklama

Kierującemu, który nie posiada uprawnień, aby zaparkować swój pojazd w powyższym miejscu, oprócz kosztów holowania pojazdu grozi mandat karny w kwocie 500 zł.

W przypadku nieuprawnionego posługiwania się Kartą Parkingową grozi mandat w kwocie 800 zł.

Źródło: KPP w Mrągowie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
woj

przyjezdzasz pod siebie pod blok i patrzysz miejsc nie masz a musisz gdzies postawic to stawiasz moze by tak w koncu tylko mieszkancy stawali nie przybledy co

Jan

Sprawdzić fałszywych niepełnosprawnych. Karty mają legalnie bo wydawane są prawie każdemu. Czas na weryfikację.