fbpx
5 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Zbijamy wagę po PANDEMII – propozycja od Xiaomi

reklama

Pracujesz nad wyrzeźbieniem figury? Waga łazienkowa Xiaomi Mi Smart Scale 2 to urządzenie, którego nie można zabraknąć w Twojej łazience. Pozwala kontrolować wagę ciała i analizować wyniki w aplikacji Mi Fit.

                Dla niektórych z nas, utrzymanie zdrowego stylu życia okazało się trudne podczas ponad rocznego  okresu pandemii.  Dostępnych jest wiele gadżetów, które pomogą nam wrócić na właściwą ścieżkę, na przykład najnowsza generacja inteligentnej wagi „składu ciała” firmy Xiaomi. Waga Xiaomi Composition Scale 2 zasilana jest  trzema bateriami AAA , obsługuje odczytyw  kg i lb. Zakres pomiarowy do 150 kg .Posiada bardzo ławe w czyszczeniu szklane wykończenie z wyświetlaczem. Waga ma wbudowany precyzyjny chip pomiarowy BIA . Wymiary wagi to 30 cm długości, 30 cm szerokości, 2,5 cm grubości , waga: 1,7 kg.Wystarczy umieścić wagę na twardej powierzchni, upewniając się że jest wypoziomowana, aby się zważyć.

 Jaka jest różnica między nią a zwykłą wagą?

reklama

                Poza podstawowymi zadaniami ważenia, wysoce precyzyjny chip bioimpedancyjny jest w stanie wykonać odczyt składu ciała, obliczenie masy mięśniowej, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, masy kostnej i nie tylko, podczas gdy jego czujniki w kształcie litery G mają podobno dokładność do 50 g. Może również rejestrować dane dla maksymalnie 16 profili / osób z nierejestrowującym trybem gościa.

                Wyróżnia sie doskonałością pomiaru składu ciała oraz estetykę wykoanania. Wyrafinowane wykończenie – zaokrąglony kwadrat, czyste linie wzmocnionej powierzchni ze szkła z białym spodem to tylko cztery wpuszczone metalowe podkładki, które łączą procesor bioimpedancji z korpusem i chromowane logo MI unoszące się pod szkłem.

                Minimalistyczny design czerpie korzyści z wyświetlacza, który pozostaje ukryty, dopóki na niej nie staniesz.  Po aktywacji widzimy  duży, jasny, biały wyświetlacz wielosegmentowy, który pojawia się między dwoma górnymi metalowymi podkładkami. Nie ma potrzeby stukania w nią podczas ważenia, po prostu wejdź na wagę i stój nieruchomo, aż pojawi się  wyświetlacz migający dwukrotnie. Aby wykonać skanowania całego ciała- stań boso, upewnij się, że każda stopa dotyka dwóch okrągłych metalowych styków z logo „Mi” skierowanym do góry między stopami. Pozostań nieruchomo na wadze po tym, jak odczyt zacznie migać wraz z Twoją wagą, odczyt pokaże sześć parametrów .

                Chociaż nie testowaliśmy tego, aby to potwierdzić, producent sugeruje, że baterie będą działać przez rok na podstawie pomiarów trzy razy dziennie . Będzie to oczywiście zależało od użytych baterii, temperatury otoczenia i innych czynników zewnętrznych.

                Aby uzyskać odczyt składu ciała, musisz użyć aplikacji Mi Fit. Aplikacja będzie działać na urządzeniach z Androidem 4.4 obsługujących Bluetooth lub iPhone’ach z systemem iOS 9 i nowszym, np. iPhone 5S lub nowszy. Zalecamy zainstalowanie aplikacji na telefonie lub tablecie przed zakupem wagi, aby potwierdzić, że działa ona na Twoim sprzęcie.

                Aplikacja będzie potrzebować informacji o Twoim wieku i wzroście, aby pomóc w obliczeniach składu ciała. Najpierw musisz sparować wagę. Po włączeniu Bluetooth w urządzeniu, załaduj aplikację Mi Fit i naciśnij przycisk plus w prawym górnym rogu i wybierz „wagę”. Aplikacja poprosi Cię o wejście na wagę, aby ją włączyć, a jeśli parowanie się powiedzie, wartość odczytu zostanie wyświetlona w czasie rzeczywistym na ekranie. Po zakończeniu procesu parowania aplikacja przeprowadzi Cię przez krótki pokaz slajdów z samouczkiem, aby wyjaśnić, jak go używać i jak wyglądają komunikaty o błędach. Po sparowaniu można dostosować ustawienia wagi, takie jak jednostka wagi, ustawienia łączenia ważeń i włączenie funkcji ważenia małych przedmiotów. Możesz także wyczyścić wszystkie zapisane dane na urządzeniu lub rozparować je w aplikacji Mi Fit.

                Uruchomienie aplikacji Mi Fit na smartfonie podczas ważenia się da odczyt na żywo z wagi, nie ma potrzeby posiadania smartfona za każdym razem. Waga zarejestruje dane i prześle je do smartfona przy następnym uruchomieniu aplikacji Mi Fit w pobliżu urządzenia.

                Każdy ze wskaźników jest podany wraz ze skalą porównawczą i poradą, jak „poprawić swój wynik”. Wynik BMI ma czterostopniową skalę–  niska / normalna / wysoka / b. Wysoka. Procent tkanki tłuszczowej: określony zakres idealny dla Twojego wzrostu i wieku z docelową utratą masy ciała w kg / funt . Procent wody: wartością niedostateczną / normalną / dobrą . Procent białka: niewystarczająca / normalna / dobra wraz z pewnymi  poradami dietetycznymi.  Podstawowy metabolizm: szacunkowa liczba kalorii, których organizm potrzebuje każdego dnia.  Tłuszcz trzewny: wartość pokazana  na wykresie. Masa mięśniowa: niedostateczna / prawidłowa / dobra . Masa kostna: szacuje ona ilość wapnia, fosforu i innych związków w kościach wraz z poradami, jak poprawić ocenę.

                Uwzględniono także inne wskaźniki, takie jak wiek ciała, idealna waga i typ ciała. To ostatnie pokazuje Twoje miejsce w macierzy typów ciała na podstawie stosunku tkanki tłuszczowej do mięśni. Metryki obliczone przez wagę, które spotkałeś, są wyświetlane z zieloną ikoną i ich wartością obok. Możesz ich dotknąć, aby dowiedzieć się więcej.

                Możesz wykonywać pomiary tak często, jak chcesz, a na początkowym ekranie testu wagi zostanie sporządzony wykres przedstawiający Twoje postępy.

Dla kogo waga jest przeznaczona?

                Oczywiście inteligentna waga jest dla każdego, kto chce się po prostu zważyć, jednak istnieje wiele innych zastosowań: rodziny, które chcą monitorować wagę swoich dzieci, sportowcy chcący monitorować  masę mięśniową  i nawodnienie . Osoby szukające narzędzia, które pomoże im w odchudzaniu poprzez monitorowanie.

                Czy powinienem kupić wagę  Xiaomi Composition Scale 2 ?

                Jeśli zamierzasz kupić nową wagę łazienkową, przejście na wagę inteligentną jest naszym zdaniem oczywiste. Chociaż cena jest ponad dwukrotnie wyższa niż zwykłej wagi podstawowej. Jednak po korzystaniu z wagi  przez ostatnie dwa tygodnie uważamy, że funkcje rejestrowania danych są warte swojej ceny. Waga kosztuje w promocji 99 PLN. W porównaniu z innymi „inteligentnymi” konkurentami, naszym zdaniem wygląda zdecydowanie lepiej i nowocześniej. Wagę Xiaomi Composition Scale 2 możesz kupić w naszym sklepie internetowym. 

Sprawdź też  wszystkie nasze inteligentne gadżety  oraz inne produkty Xiaomi

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze