fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Kolejni piraci drogowi złapani z pomocą drona

WiadomościKolejni piraci drogowi złapani z pomocą drona

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego olsztyńskich KWP i KMP w Olsztynie po raz kolejny, wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe, prowadzili działania z wykorzystaniem drona. Za pomocą bezzałogowego statku powietrznego kontrolowali zachowania uczestników ruchu drogowego.

We wtorek (20.04.2021) policjanci z komórek ruchu drogowego KWP i KMP w Olsztynie połączyli siły w walce z piratami drogowymi naruszającymi zasady bezpieczeństwa. Szczególnym nadzorem objęty został odcinek krajowej szesnastki od Barczewa w kierunku Mrągowa, aż do granic powiatu. W wielu miejscach na tej trasie rozstawione były patrole policyjne, wyposażone w laserowe mierniki prędkości. Dodatkowym wsparciem był dla nich dron, który z powietrza obserwował niesfornych kierowców, a uzyskane dzięki niemu informacje szybko trafiały do patroli na ziemi.

Korzystanie przez policjantów z drona jest uzależnione od warunków pogodowych i ograniczone czasowo, ze względu na warunki techniczne urządzenia. Jednak, jak pokazały przeprowadzone działania, to wystarczyło do ujawnienia wykroczeń dotyczących m.in. wyprzedzania w miejscu niedozwolonym.

Jechał al. Sikorskiego bez powietrza w kole. Grożą mu dwa lata więzienia

Z uwagi na to, że takie wykroczenia jak nadmierna prędkość i wyprzedzanie innych pojazdów w miejscach do tego niedozwolonych są niezmiennie uważane za jedne z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych, kierowcy nie mogli liczyć na pobłażanie ze strony kontrolujących ich policjantów.

Kolejni piraci drogowi złapani z pomocą drona ruch drogowy Wiadomości

Źródło: KMP w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze