fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Siedem osób zatrzymanych. Mieli obracać narkotykami o wartości 12 mln złotych

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Straż Graniczna we współpracy z CBŚP zatrzymała 7 osób, zamieszanych w handel narkotykami. Szacuje się, że mężczyźni wprowadzili na rynek 160 kg różnych narkotyków oraz 20 tys. sztuk tabletek MDMA. Wartość czarnorynkowa substancji wynosi około 12 mln. zł.

Śledztwo prowadzone jest od połowy ubiegłego roku. Na początku, funkcjonariusze realizowali je pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olecku. Wówczas czynności organów ścigania zainicjowało ujawnienie na terenie powiatu oleckiego prawie 2 kg amfetaminy. W rezultacie wdrożonych w tym roku działań, przeszukano pomieszczenia mieszkalne oraz pojazdy, którymi poruszały się osoby podejrzane. Ujawniono i zabezpieczono znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i kokainy. Pięciu mężczyznom, mieszkańcom województwa dolnośląskiego i opolskiego, przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków i wprowadzania ich do obrotu. Jeden z mężczyzn usłyszał również zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a dwóch innych, zarzuty udziału w tej grupie. W lutym br., kolejny z podejrzanych, został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze SG, CBŚP i KPP w Świdnicy, w jego aucie ujawnili ponad 10 kg amfetaminy.

Wobec osób, które uczestniczyły w grupie przestępczej na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

reklama

Od marca br. śledztwo prowadzone było pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Wykonane w tej w sprawie dalsze czynności dowodowe, pozwoliły na ustalenie, że narkotyki pochodzą z południa Polski. Wytypowano kolejne dwie osoby zajmujące się ich wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. W marcu br. zatrzymano dwóch mieszkańców województwa opolskiego. Jednemu z nich zarzucono, m. in. wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości amfetaminy w ramach działania grupy przestępczej. Drugi usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu oraz posiadanie znacznej ilości różnego rodzaju środków odurzających, w tym kokainy i marihuany. Również wobec tych osób na wniosek Prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Czytaj też:  ZDZiT zawiesza linię tramwajową nr 3 oraz ogranicza kursowanie autobusów

Do chwili obecnej ustalono, że grupa przestępcza, której dotyczy śledztwo, zdołała wprowadzić do obrotu ponad 160 kg różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania osób w tej sprawie.

fot. SG
Źródło: SG

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama