28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Górka kortowska zostanie zmodernizowana! Co z Kortowiadą w tym roku?

OlsztynGórka kortowska zostanie zmodernizowana! Co z Kortowiadą w tym roku?

Organizatorzy największego święta studenckiego w Polsce, poinformowali, że w tym roku również się ono nie odbędzie.

reklama

Ubiegły rok był dla branży wydarzeń kulturalnych katastrofą. Odwołanie masy koncertów, spektakli czy imprez masowych. Ucierpiało także święto studentów – Kortowiada. Co prawda odbyła się ona w wersji online, jednak nikt nie ma wątpliwości, że nie jest to to samo.

W ubiegłym roku wszyscy byli przekonani, że w 2021 roku zabawa powróci do Kortowa. W poniedziałek (20.04) poznaliśmy oficjalną decyzję, wiemy już, że tak się nie stanie:

reklama

“Sytuacja epidemiczna w Polsce i na całym świecie jest, czego wszyscy doświadczamy, nadal trudna i nieprzewidywalna. Jest nam bardzo trudno poinformować Was, że Kortowiada, w normalnej wersji, którą wszyscy znamy i kochamy, nie odbędzie się w tym roku. Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia w tradycyjnej formie, które byłoby dla wszystkich bezpieczne. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego nie możemy nikogo narazić na jego utratę” – piszą organizatorzy na Facebooku.

Osoby, które zakupiły bilety na tę edycję, bądź zostały im bilety z edycji poprzedniej (która nie doszła do skutku), otrzymają zwrot pieniędzy. Na ten moment, organizatorzy wycofują się z zapowiadania następnej edycji w wersji stacjonarnej:

“Niestety musieliśmy podjąć decyzję o nieprzenoszeniu jej [Kortowiady – red.] na kolejny termin. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy organizacja tak dużego wydarzenia będzie możliwa, ponieważ przepisy dotyczące imprez masowych i obecna sytuacja nie są optymistyczne”

reklama

W ramach pozytywnego akcentu, podzielono się informacją o potencjalnej przebudowie Kortowskiej Górki, która przez lata pełniła rolę głównej sceny podczas wydarzenia.

“W planie strategii rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na najbliższe lata znajduje się punkt związany z modernizacją Górki Kortowskiej, czyli samego serca naszych juwenaliów! Poprawi to bez wątpienia jej stan, a zarazem zapewni większy poziom bezpieczeństwa dla Was, uczestników Kortowiady. Dzięki temu my, organizatorzy, nie będziemy musieli zmieniać miejsca, w którym będzie znajdować się główna scena.

Jesteśmy pełni nadziei, że już niedługo wrócimy do Kortowa i zobaczymy się na najpiękniejszym, studenckim festiwalu w Polsce!” – czytamy w poście organizatorów.

Rozważana jest edycja online Kortowiady, lecz ta, jeszcze nie została oficjalnie zapowiedziana.

Drodzy Kortowiadowicze!Sytuacja epidemiczna w Polsce i na całym świecie jest, czego wszyscy doświadczamy, nadal trudna…

Posted by Kortowiada – najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie on Tuesday, April 20, 2021
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane