-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńska KAS: zajęto ponad 9 ton nielegalnego towaru podczas przeładunku

WiadomościOlsztyńska KAS: zajęto ponad 9 ton nielegalnego towaru podczas przeładunku

Funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zajęli ponad 9 ton nielegalnego tytoniu podczas przeładunku w Kamieńcu w woj. pomorskim. Zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn – poinformowała w piątek oficer prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie mł.asp. Marta Rosiak.

reklama

Do zajęcia ponad 9 ton tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy oraz zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w miejscowości Kamieniec (woj. pomorskie, pow. lęborski) podczas działań prowadzonych w miniony piątek przez funkcjonariuszy olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy ze śledczymi z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Mł. asp. Rosiak podkreśliła, że akcja była dynamiczna i wymagała użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy przeładowywali susz tytoniowy z tira do busów z przyczepkami.

reklama

„Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych oszacowano na ponad 10 mln zł” – podała mł. asp. Rosiak.

Przekazała, że wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, a także poręczenie majątkowe w kwocie: 50 tys. zł oraz 25 tys. zł. Dodała, że zabezpieczono pojazdy użyte w przestępstwie.

reklama

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lęborku. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne