fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Olsztyńska KAS: zajęto ponad 9 ton nielegalnego towaru podczas przeładunku

reklama

Funkcjonariusze olsztyńskiej KAS zajęli ponad 9 ton nielegalnego tytoniu podczas przeładunku w Kamieńcu w woj. pomorskim. Zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn – poinformowała w piątek oficer prasowa Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie mł.asp. Marta Rosiak.

Do zajęcia ponad 9 ton tytoniu bez wymaganych znaków akcyzy oraz zatrzymania dwóch mężczyzn doszło w miejscowości Kamieniec (woj. pomorskie, pow. lęborski) podczas działań prowadzonych w miniony piątek przez funkcjonariuszy olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy ze śledczymi z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Mł. asp. Rosiak podkreśliła, że akcja była dynamiczna i wymagała użycia środków przymusu bezpośredniego. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy przeładowywali susz tytoniowy z tira do busów z przyczepkami.

reklama

„Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych oszacowano na ponad 10 mln zł” – podała mł. asp. Rosiak.

Przekazała, że wobec zatrzymanych mężczyzn zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, a także poręczenie majątkowe w kwocie: 50 tys. zł oraz 25 tys. zł. Dodała, że zabezpieczono pojazdy użyte w przestępstwie.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lęborku. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze