fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Osunął się grunt na budowie nowego centrum handlowego

reklama

W naszym województwie powstaje kolejny kompleks handlowy. W trakcie prac budowlanych doszło do poważnego incydentu, który zagraża bezpieczeństwu kierowców.

W Dobrym Mieście powstaje Park Handlowy. Centrum będzie dużym kompleksem handlowo-usługowym, o szacowanej wielkości około 14 tys. m³. Prace nad wybudowaniem obiektu ruszyły na początku tego roku i mają zakończyć się przed jego końcem, w okolicy listopada. Centrum będzie położone przy drodze wojewódzkiej nr 593.

W trakcie prac budowlanych, napotkano poważny problem. Wykopy spowodowały, że osunął się grunt znajdujący się obok drogi wojewódzkiej. Według wstępnych informacji, zjawisko to realnie grozi zawaleniu się jezdni tego odcinka drogi. Na ten moment sprawę skierowano do nadzoru budowlanego. W wyniku obsunięcia się gruntu, uszkodzony został kawałek chodnika.

reklama

Jak zapowiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Andrzej Królikowski, wszystkie prace naprawcze spadają na inwestora. Co więcej, ZDW obarczy go też dodatkowymi kosztami.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pentester

Biedni mieszkańcy budynków oddalonych o 4m od tego wykopu. Ciekawe czy ich fundamenty wytrzymają, bo droga nie dała rady.