-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Osunął się grunt na budowie nowego centrum handlowego

WiadomościOsunął się grunt na budowie nowego centrum handlowego

W naszym województwie powstaje kolejny kompleks handlowy. W trakcie prac budowlanych doszło do poważnego incydentu, który zagraża bezpieczeństwu kierowców.

reklama

W Dobrym Mieście powstaje Park Handlowy. Centrum będzie dużym kompleksem handlowo-usługowym, o szacowanej wielkości około 14 tys. m³. Prace nad wybudowaniem obiektu ruszyły na początku tego roku i mają zakończyć się przed jego końcem, w okolicy listopada. Centrum będzie położone przy drodze wojewódzkiej nr 593.

W trakcie prac budowlanych, napotkano poważny problem. Wykopy spowodowały, że osunął się grunt znajdujący się obok drogi wojewódzkiej. Według wstępnych informacji, zjawisko to realnie grozi zawaleniu się jezdni tego odcinka drogi. Na ten moment sprawę skierowano do nadzoru budowlanego. W wyniku obsunięcia się gruntu, uszkodzony został kawałek chodnika.

Czy wiadukt przy rondzie Bema zostanie zamknięty? Zmiana organizacji ruchu zakorkuje Zatorze
reklama

Jak zapowiedział dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, Andrzej Królikowski, wszystkie prace naprawcze spadają na inwestora. Co więcej, ZDW obarczy go też dodatkowymi kosztami.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pentester
15 kwietnia 2021 08:46

Biedni mieszkańcy budynków oddalonych o 4m od tego wykopu. Ciekawe czy ich fundamenty wytrzymają, bo droga nie dała rady.

Popularne
Ogłoszenia

Pierwsza taka inwestycja w Olsztynie

Na ruchliwej drodze w Olsztynie powstanie nowe skrzyżowanie