fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Film nagrywany w Olsztynie w TOP 10 Netflixa

WiadomościFilm nagrywany w Olsztynie w TOP 10 Netflixa

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Produkcja „Jak najdalej stąd” emitowana na międzynarodowej platformie streamingowej Netflix, cieszy się niesamowitą popularnością. Wylądowała w TOP 10 najczęściej oglądanych filmów i seriali w Polsce.

Film Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”, to polsko-irlandzka produkcja. Projekt został wsparty finansowo w ramach Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Autorem scenariusza jest również Domalewski, który przyznał, że inspiracją do stworzenia go, była dla niego historia jego znajomego. Fabuła opowiada historię 17-letniej Oli (Zofia Stafiej), która będzie musiała odzyskać ciało jej ojca z Irlandii, którego nigdy nie poznała. W obsadzie wystąpili m.in. Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Dedek czy Shane Casey.

Na ekranie z olsztyńskich krajobrazów zobaczymy m.in. ul. Mickiewicza, gdzie kręcone były sceny ze zdawania prawa jazdy przez główną bohaterkę. Ponadto ul. Leonharda, Pana Tadeusza czy olsztyński dworzec PKS. Duże wrażenie na ekipie filmowej wywarł Irish Pub Carpenter Inn z olsztyńskiego Starego Miasta, który w filmie został przedstawiony jako prawdziwy, irlandzki lokal.

Siedem filmów uzyska dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego

Warto wspomnieć, że dla Domalewskiego jest to druga produkcja, z czego jego debiut – „Cicha Noc” – również był kręcony na Warmii. „Jak najdalej stąd” znalazł się na liście TOP 10 najpopularniejszych produkcji wśród polskich użytkowników Netflixa, a przy tym zgarnia nienajgorsze opinie, zarówno oglądających jak i krytyków.

Film nagrywany w Olsztynie w TOP 10 Netflixa kultura Wiadomości
Autor zdjęcia: Forum Film, kadr z filmu „Jak najdalej stąd”

Film nagrywany w Olsztynie w TOP 10 Netflixa kultura Wiadomości Film nagrywany w Olsztynie w TOP 10 Netflixa kultura Wiadomości Film nagrywany w Olsztynie w TOP 10 Netflixa kultura Wiadomości

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze