17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Nie nosił maseczki, ale posiadał narkotyki

WiadomościNie nosił maseczki, ale posiadał narkotyki

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Taka właśnie kara czeka mieszkańca Iławy. Mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki, kiedy to zatrzymali go policjanci.

reklama

Dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zauważył grupę mężczyzn, którzy nie mieli założonej na usta i nos maseczki. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Mundurowi znali ich z wcześniejszych interwencji i skontrolowali mieszkańców Iławy. Okazało się, że 26-latek posiadał przy sobie woreczek strunowy z suszem roślinnym. Podczas badania narkotestem mundurowi ustalili, że jest to marihuana. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i osadzili w policyjnej celi.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że to nie wszystkie narkotyki, które posiadał mężczyzna. W domu 26-latka policjanci znaleźli 28 szt. tabletek ecstasy i prawie 15g marihuany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi Iławy.

reklama

W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

Nie nosił maseczki, ale posiadał narkotyki narkotyki Wiadomości, Iława Nie nosił maseczki, ale posiadał narkotyki narkotyki Wiadomości, Iława

Źródło: KPP w Iławie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane