fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Synoptyk IMGW: Na zachodzie przydadzą się zimowe kurtki, na wschodzie – słoneczne okulary

reklama

Na zachodzie przydadzą się zimowe kurtki, a na wschodzie – słoneczne okulary – mówi rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Nocą mogą wystąpić przymrozki.

Już dziś na zachodzie będziemy obserwowali coraz większe zachmurzenie oraz postępujące opady deszczu, a następnie deszczu ze śniegiem. Natomiast w późniejszych godzinach popołudniowych należy się spodziewać śniegu. Będzie on padał głównie na południu. W Sudetach może dopadać dzisiaj do 8 centymetrów.

Temperatura maksymalna na zachodzie, gdzie znajduje się strefa frontu, będzie od 7 stopni C. Nad samym morzem i miejscami na Dolnym Śląsku – tylko 5 stopni.

reklama

Natomiast na wschodzie, gdzie jaszcze będziemy pod wpływem ciepłego powietrza, termometry wskażą od 12 do 18 stopni, miejscami nawet 19 st. W rejonach podgórskich Karpat, ciut chłodniej – do ok. 10 stopni C. Jednak cały czas sporo słońca.

Dużo rozpogodzeń czeka nas również w centrum. W Warszawie bez opadów i ok. 14 stopni.

„Uwaga, w górach cały czas będzie wiał silny wiatr, w porywach do 90 km/h. W Sudetach spowoduje zawieje śnieżne” – wskazuje synoptyk.

Nocą nastąpi znaczne ochłodzenie. Na zachodzie temperatura spadnie zdecydowanie poniżej 0. Utrzyma się w granicach od –1 do –2 stopni. „Synoptycy mogą wydać ostrzeżenia przed przymrozkiem” – dodaje Walijewski.

Najchłodniej może być w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, a nawet w części Wielkopolski. Pozostała część kraju z wartościami dodatnimi.

Najcieplej wciąż na wschodzie – ok. 8 stopni. W centrum od 5 do 7 stopni.

W obszarach podgórskich, jak zwykle chłodno. Tam od –1 do –3 stopni.

W nocy należy się spodziewać opadów deszczu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a ostatecznie śniegu. Na wschodzie od Podlasia, przez Lubelszczyznę i Podkarpacie będzie padał deszcz. W strefie od Olsztyna, Gdańska, poprzez Ostrołękę i Toruń, Kozienice i Kalisz aż po Katowice i Opole będziemy mieli opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Opady śniegu w Sudetach i Karpatach będą dosyć intensywne. Tam spadnie od 5 cm w Sudetach, do 10 – 15 cm w Beskidzie Sądeckim i Żywieckim oraz w Tatrach. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze