fbpx
24 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Pogrzeb posłanki. Pochowano Annę Wasilewską

reklama

Na cmentarzu w podolsztyńskich Dywitach odbyły się w poniedziałek uroczystości pogrzebowe posłanki Koalicji Obywatelskiej Anny Wasilewskiej, która zmarła 6 kwietnia. Miała 63 lata.

Anna Wasilewska spoczęła w Alei Zasłużonych na cmentarzu komunalnym w Dywitach. Oficjalną ceremonię pogrzebową poprzedziła msza święta dla najbliższej rodziny.

W ostatniej drodze, oprócz rodziny, przyjaciół i współpracowników, zmarłej posłance towarzyszyli przedstawiciele władz, parlamentarzyści i samorządowcy.

reklama

Syn posłanki Artur Wasilewski wspominał ją jako osobę starającą się poszukiwać pozytywnych rzeczy nawet w najbardziej negatywnych sytuacjach. Jak mówił, do trudnych sytuacji podchodziła zadaniowo, akceptowała to, co się wydarzyło, starała się znaleźć rozwiązanie, iść do przodu.

„Kiedy trzy lata temu u mamy zdiagnozowano nowotwór i musiała przejść ciężką operację modliliśmy się o każdy kolejny tydzień razem. Bóg podarował nam trzy lata. Jakże moglibyśmy narzekać” – powiedział.

Lider PO Borys Budka podkreślił, że Anna Wasilewska była osobą znaną z pracowitości i zaangażowania, na której zawsze można było polegać i która nie szukała poklasku, ale działała dla dobra innych.

„Robiła to z wielką klasą, ale z niezwykłą skromnością. To było coś, czego mogliśmy się wszyscy od niej uczyć. Dobroć, która od niej biła, była autentyczna” – powiedział szef Platformy.

Szef warmińsko-mazurskich struktur PO poseł Jacek Protas wspominał, że Wasilewska nigdy się nie skarżyła, zawsze była pełna optymizmu i wiary, martwiła się o innych i potrafiła dodawać im otuchy.

„Wydawać by się mogło, ze traumatyczny czas pandemii nas uodpornił, znieczulił na złe wiadomości, których ostatnio przecież nie brakuje. Jednak odejście Ani było dla nas wszystkich wielkim wstrząsem, ciosem, po którym wielu nie potrafi się podnieść” – przyznał poseł KO.

Anna Wasilewska zmarła we wtorek wieczorem. Jak napisali w czwartek na Facebooku jej bliscy, przyczyną śmierci były „komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji”.

Bliscy posłanki zwrócili się z apelem do osób, które chciały ją pożegnać, żeby zamiast kupować kwiaty przeznaczyć tę kwotę na charytatywną Zbiórkę Pamięci Ani Wasilewskiej. Całość zebranych środków zostanie przekazana na rzecz stowarzyszenia Olimpiady Specjalne – Polska.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 była wiceprezydentem Olsztyna, a w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji.

Dziś żegnamy naszą drogą Anię Wasilewską. 🖤Z wykształcenia technolog żywności i pedagog specjalny. Z zamiłowania…

Posted by Platforma Obywatelska on Monday, April 12, 2021
fot. Tomasz Waszczuk / PAP
fot. Tomasz Waszczuk / PAP
fot. Tomasz Waszczuk / PAP

fot. Sejm RP

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Łukasz

Taką to i biskup pochowa… Wstyd… tym bardziej, że głosowała za aborcją.

Karol

Hmmm… Totalsi wszem i wobec głoszą, że Kościół w Polsce to organizacja pedofilsko-złodziejska odpowiedzialna za obecne masowe zakażenia w społeczeństwie…. Einstein nie był nieomylny: nie tylko głupota jest nieskończona, hipokryzja również. Najgorzej, gdy obie idą w parze…

Olia

Na pogrzebie Śp. Krzysztofa Krawczyka reżim sanitarny, na planowanym pogrzebie księcia Filipa będzie garstka. A tu widzimy tłumy kuloodpornych „bohaterów” totalnej opozycji. Lans, głupota?