19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Rodzina zmarłej poseł Anny Wasilewskiej prosi o wpłaty zamiast kwiatów

WiadomościRodzina zmarłej poseł Anny Wasilewskiej prosi o wpłaty zamiast kwiatów

Rodzina zmarłej we wtorek poseł Anna Wasilewska zaapelowała do osób chcących uczcić jej pamięć, aby nie kupowali kwiatów, ale wpłacili datek na rzecz Olimpiad Specjalnych Polska, z którymi był związana przez ostatnich 25 lat. Szczegółowe informacje na stronie http://annawasilewska.eu/zbiorka

reklama

Pochówek parlamentarzystki odbędzie się w poniedziałek w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Dywitach pod Olsztynem. Rodzina apeluje, by ze względów bezpieczeństwa osoby, które chcą pożegnać zmarłą, nie przychodziły do kościoła, ale tylko na cmentarz.

Anna Wasilewska była zaangażowana w rozwój Olimpiad Specjalnych Polska, tworząc Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Warmińsko-Mazurskie. Organizowała dziesiątki zawodów regionalnych i ogólnopolskich. “Była sercem Olimpiad Specjalnych Polska” – napisała ta organizacja na swojej stronie internetowej.

reklama

Anna Wasilewska była także znana ze swojego wsparcia dla sportu. Była miłośniczką olsztyńskiej drużyny siatkówki AZS. 

Anna Wasilewska zmarła w wyniku komplikacji po przebytej kilka lat temu operacji. Przebywała w Izbie Poselskiej, gdzie zajmowała się sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane