fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Rodzina zmarłej poseł Anny Wasilewskiej prosi o wpłaty zamiast kwiatów

reklama

Rodzina zmarłej we wtorek poseł Anny Wasilewskiej zaapelowała do osób, które chcą pożegnać parlamentarzystkę o to, by nie kupowały kwiatów, ale wpłacały datki na rzecz Olimpiad Specjalnych Polska. Anna Wasilewska była z tym stowarzyszeniem związana przez 25 lat.

Rodzina zmarłej we wtorek poseł KO Anny Wasilewskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że zmarła zostanie pochowana w poniedziałek w Alei Zasłużonych na cmentarzu w Dywitach pod Olsztynem. Jednocześnie bliscy posłanki zaapelowali, by ze względów bezpieczeństwa osoby, które chcą pożegnać zmarłą nie przychodziły do kościoła, ale tylko na cmentarz.

„Jak wszyscy wiemy, żyjemy w trudnych czasach pandemii, co wpłynie również na przebieg tej uroczystości. Z większością z Was spotkamy się dopiero na cmentarzu i nie będziemy mieli możliwości uściśnięcia sobie dłoni czy porozmawiania na spotkaniu po pogrzebie. Zdecydowaliśmy, że w tej niekomfortowej sytuacji uruchomimy charytatywną Zbiórkę Pamięci Ani Wasilewskiej (http://annawasilewska.eu/zbiorka), a całość zebranych środków przekażemy na rzecz Olimpiady Specjalne Polska, z którymi Ania była związana przez ostatnich 25 lat” – napisali w mediach społecznościowych członkowie rodziny poseł Wasilewskiej. Zaznaczyli, by ci, którzy mimo pandemii zdecydują się na przyjście na cmentarz nie przynosili kwiatów.

reklama

„Jeżeli zobaczymy się z Wami na pogrzebie to prosimy, żeby zamiast kupowania kwiatów kwotę tę przeznaczyć na wspomnianą zbiórkę, która pomoże wielu potrzebującym” – zaapelowała rodzina zmarłej.

Anna Wasilewska tworzyła Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie, była członkiem Komitetu Wykonawczego Stowarzyszenia, organizowała dziesiątki zawodów regionalnych i ogólnopolskich. „Ostatnie lata, jako posłanka RP, kibicowała nam i wspierała. Była sercem Olimpiad Specjalnych Polska” – napisała ta organizacja na swojej stronie internetowej.

Anna Wasilewska znana była ze wspierania sportu, była m.in. wiernym kibicem olsztyńskiej drużyny siatkówki AZS.

Nagła śmierć popularnej i lubianej w regionie parlamentarzystki poruszyła wiele osób. Rodzina zmarłej przyznała, że parlamentarzystka zmarła z powodu komplikacji po przebytej kilka lat temu operacji.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze