fbpx
17 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Bliscy podali informacje o pogrzebie Anny Wasilewskiej

reklama

Pogrzeb zmarłej we wtorek posłanki Anny Wasilewskiej odbędzie się w poniedziałek, 12 kwietnia, o godz. 12 na cmentarzu w Dywitach koło Olsztyna – poinformował szef warmińsko-mazurskich struktur PO Jacek Protas.

Wcześniej planowana jest msza święta w Olsztynie, jednak ma być przeznaczona wyłącznie dla najbliższych zmarłej posłanki. „Wszystkich, którzy chcieliby pożegnać panią poseł Wasilewską, zapraszamy na godz. 12 na cmentarz w Dywitach” – powiedział Protas.

Anna Wasilewska zmarła we wtorek wieczorem. Jak napisali w czwartek na Facebooku jej bliscy, przyczyną śmierci były „komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji”. „Prosimy Was o modlitwę, ciepłe myśli i dobrą energię, którą Ania zawsze emanowała i której nam teraz tak bardzo brakuje” – podkreślili. Podziękowali też personelowi szpitala MSWiA w Olsztynie za wsparcie, profesjonalną pomoc i opiekę.

reklama

Wspomnienia o zmarłej posłance znalazły się również w piątek na stronie Kancelarii Sejmu. „Jako parlamentarzystka szanowana za aktywność, merytoryczność oraz dążenie do kompromisów. Jak podkreślają współpracownicy śp. Posłanki, była blisko ludzi, starała się pomóc każdemu, kto szukał u niej wsparcia” – napisano.

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim (woj. świętokrzyskie). Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego. W 2015 roku po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. W tej kadencji w Sejmie zajmowała się m.in. sprawami edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. Była też wiceprzewodniczącą komisji ds. petycji. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze