fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Nie będzie kolejnej podwyżki cen wody w Olsztynie

reklama

Regulator ogólnopolskich cen, Wody Polskie, odrzucił wniosek olsztyńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji dotyczącego nowej taryfy.

PWiK w Olsztynie planowało zwiększyć cenę wody w stolicy Warmii i Mazur w trzech etapach, z czego pierwszy, miałby nadejść już w czerwcu tego roku. Następne miałyby zostać rozłożone na kolejne lata. Podwyżka miałaby poskutkować zwiększeniem ceny metra sześciennego wody z 4,33 zł do 5,68 zł. Na to jednak Wody Polskie nie wydały zgody:

„Rolą Wód Polskich – jako organu regulującego te opłaty – jest ochrona obywateli przed nieuzasadnionymi podwyżkami. Jeśli ustalone przez przedsiębiorstwa ceny są zbyt wysokie, Wody Polskie mogą wydać decyzję odrzucającą wniosek taryfowy – tak jak było to właśnie w tym przypadku” – przekazała w rozmowie z Radiem Olsztyn przedstawicielka Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.

reklama

PWiK może złożyć odwołanie do prezesa Wód Polskich, jednak to najprawdopodobniej nie nastąpi, gdyż wypowiadał się on już w tej sprawie i również uznał podwyżkę za nieuzasadnioną.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala

To nie będzie podwyżek płac, premii i nagród w PWiK?

benek

wszyscy jesteśmy po to żeby sobie pomagać a nie wszystkim zależy żeby było sympatycznie. tylko płać więcej za cokolwiek ale wypłata ta sama.

Julita

No i mamy taką sytuację, że przed „sąsiadami”, których wybraliśmy sobie na – za przeproszeniem – członków Rady Miasta i prezydenta broni nas rząd, który w miarę możliwości stopuje złodziejskie stawki za media niezbędne do życia. Jeszcze niech sejm uchwali zapowiadane granice złodziejskich stawek za odpady i będziemy mieli płacz bezsilności w ratuszu i narzekania z Trzaskowskim pod ramię. I przy okazji przypominam, że już za dwa lata wybory samorządowe – proszę pamiętać kto z radnych zagłosował za oskubaniem Olsztynian bo przy urnach macie sklerozę.

Anonim

Szachmat arbuz. Dobrze ci tak slitysie z nowego miasta. Wracaj tam twoje miejsce

Karol

No więc trzeba będzie zweryfikować algorytm naliczenia opłaty za śmieci, tzn. zmniejszyć wyjściową ilość wody zakładaną do przeliczeń na m^3 odpadow. Nie cieszmy się: jak nie kijem to pałką a miasto swoje i tak zawsze odbierze…

Bil

zasada olsztynskich rajców na czele z hrabią ,, nie jest ważne czyje co je , ważne to je co je moje „

Bil

nareszcie ktoś zauważył pazerność urzędu miasta na czele z naszym ukochanym prezydentem .BRAWO WODY POLSKIE !!!!!!!