fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Ekspert ds. chorób zakaźnych wskazuje na poważne powikłania wśród młodych ludzi

reklama

Doktor Piotr Kocbach, warmińsko-mazurski konsultant chorób zakaźnych, zaleca szczepienia przeciwko COVID i przestrzega, że do szpitali trafiają młode osoby z poważnymi powikłaniami.

Doktor Kocbach, w rozmowie z Polsat News, przyznał, że nie widzi żadnych zastrzeżeń przy stosowaniu szczepionki Astra Zeneca i zaleca szczepienie się:

Moja opinia odnośnie szczepionki Astra Zeneca od początku była bardzo pozytywna. Wszystkim moim znajomym i pacjentom, którzy się zgłaszają po informację, mówię, że gdybym nie miał do wyboru żadnej innej szczepionki, to na pewno zaszczepiłbym się AstrąZenecą. Absolutnie popieram decyzję Agencji Europejskiej, że powikłania pocovidowe, które widzimy u pacjentów są zdecydowanie gorsze od powikłań, które są bardzo rzadkie po szczepieniu” – stwierdził warmińsko-mazurski konsultant chorób zakaźnych.

reklama

Jak informuje, to młodzi ludzie w ostatnim czasie stają się głównymi ofiarami koronawirusa. Z ciężkimi powikłaniami trafiają na oddziały zakaźne. Przyznał, że nie zdarzają się już pacjenci powyżej 70 roku życia. Większość pacjentów to młodzi ludzi w przedziale 30-50, którzy nierzadko w bardzo ciężkim stanie trafiają do szpitala.

Przyznał, że obostrzenia przynoszą pozytywny efekty:

„Z całego tygodnia widzimy, że ilość przypadków spadła prawie o połowę. Od kilku dni obserwujemy około 500-600 zakażeń, natomiast przed świętami czy jak lockdown był wprowadzany, to mieliśmy tysiąc zakażeń. Widać efekty obostrzeń”

Zdaniem doktora, właściwą drogą jest dalsza izolacja i przedłużanie obostrzeń, przynajmniej do czasu, gdy wszyscy nie zostaną zaszczepieni.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
czytelniczka

Pan doktor Kocbach najlepszy zakaźnik w województwie, super specjalista, super człowiek. Dziękuję za wieloletnią opiekę.