4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Międzynarodowa grupa przestępcza stanie przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia

WiadomościMiędzynarodowa grupa przestępcza stanie przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia

Do Sądu Okręgowego w Siedlcach wpłynął akt oskarżenia przeciwko 25 członkom zorganizowanej grupy przestępczej.

reklama

To finał śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie od 2019 roku.

17 Polaków (mieszkańcy województwa mazowieckiego, jeden z warmińsko-mazurskiego i jeden z łódzkiego), 4 Białorusinów, 3 Ukraińców (w tym dwie kobiety) i Ormianin od 2018 roku działali na terenie województwa mazowieckiego. Zorganizowana grupa przestępcza nabyła prawie 5 ton krajanki tytoniowej oraz wyprodukowała co najmniej 26 mln sztuk nielegalnych papierosów, czym naraziła Skarb Państwa na straty ponad 33 mln zł.

reklama

Dwóch Polaków, 40 i 53-letni usłyszeli zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się produkcją i dalszą dystrybucją nielegalnych papierosów, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. 20 mężczyzn w wieku 38-60 lat, usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, (w tym 4 Białorusinów, Ukrainiec i Ormianin). Natomiast dwie Ukrainki, które „pracowały chałupniczo” przy pakowaniu lewych fajeczek, odpowiedzą za udział w wytwarzaniu i obrocie wyrobów akcyzowych. Ostatni z zamieszanych w nielegalny biznes, 48-letni Polak usłyszał zarzuty nabywania i dostarczania papierosów z podrobionymi znakami towarowymi.

Wśród 25 oskarżonych są osoby o bogatej przeszłości kryminalnej. Jeden z nich, już wcześniej był 10-krotnie karany za przestępstwa, trzech 8-krotnie, dwóch 5-krotnie, jeden siedmiokrotnie, kolejni 3, 2 i po jednym razie. Łącznie 13 osób, które wcześniej były skazane za przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu, karno-skarbowe, czy oszustwa stanie ponownie przed sądem.

reklama

Przywódcom grupy i „udziałowcom” grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a Ukrainki i 48-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego mogą spędzić w więzieniu nawet 5 lat.

Międzynarodowa grupa przestępcza stanie przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia Wiadomości Międzynarodowa grupa przestępcza stanie przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia Wiadomości Międzynarodowa grupa przestępcza stanie przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia Wiadomości Międzynarodowa grupa przestępcza stanie przed sądem. Grozi im 10 lat więzienia Wiadomości

Źródło: W-MOSG

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia