fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Skatepark nad Ukielem do rozbudowy. Trwają poszukiwania wykonawcy

reklama

Trwają poszukiwania wykonawcy rozbudowy obiektu, z którego można korzystać na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Oferty będą przyjmowane do połowy kwietnia.

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja jego rozbudowy zdobyła niemal cztery tys. punktów.

Ogromne zainteresowanie projektem jest dowodem na popularność sportów ekstremalnych w naszym mieście. Nie dziwi więc chęć rozbudowy już istniejącej infrastruktury.

reklama

Na naszym „Bowlu” działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji – uzasadniają inwestycję wnioskodawcy. – Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce.

Skatepark na terenie CRS Ukiel ma zostać rozbudowany o małą sekcje uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy. Prace miałyby objąć obszar ok. 20×27 metrów.

Wykonawca na zaprojektowanie rozbudowywanej części oraz realizację inwestycji będzie mieć 210 dni. Same prace budowlane oraz mozntaż urządzeń mają potrwać nie więcej, niż 115 dni od momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Wartość projektu przed głosowaniem w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim została określona na niemal 500 tys. złotych.

Źródło: UM Olsztyna

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze