fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Komplikacje z przebudową drogi nr 512

reklama

Na ten rok przypada data ukończenia przebudowy drogi wojewódzkiej nr 512. Pojawiają się jednak pewne problemy, które mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej.

Ponad rok trwają prace modernizacyjne drogi wojewódzkiej nr 512. Przechodzi ona przez powiat braniewski i bartoszycki. Prace, które rozpoczęto pod koniec 2019 roku, mają zakończyć się we wrześniu 2021. Pisaliśmy o tym tutaj: Niedaleko Olsztyna ruszyła przebudowa 48 kilometrów drogi.

48 kilometrów przebudowywanej trasy to nie lada wyzwanie logistyczne, jednak prace zdają się iść we właściwym kierunku, gdyż niedawno dopuszczono do ruchu pojazdy na odcinku drogi od skrzyżowania na Kandyty do skrzyżowania na Piasek. Radny sejmiku wojewódzkiego, Marcin Kazimierczuk zauważa, że odcinek ten nie został oddany do użytku:

reklama

Wskazując w swojej interpelacji z 12 marca 2021 r. powyższe fakty zadałem Marszałkowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego pytanie, kiedy gotowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 512 od skrzyżowania na Kandyty do skrzyżowania na Piasek zostanie oddany do użytkowania. Na tę decyzję Zarządu Województwa czekają z niecierpliwością użytkownicy przedmiotowej drogi, którzy będą mogli bezpiecznie przemieszczać się w stronę Górowa Iławeckiego oraz Bartoszyc” – pisze radny na stronie Opinie Olsztyn.

W odpowiedzi od marszałka województwa, dowiadujemy się, że odcinek „zostanie oddany do użytkowania po zakończeniu robót budowlanych, w tym ich odbiorze na całym przedmiotowym odcinku oraz po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie od właściwego organu nadzoru budowlanego (tj: Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Olsztynie)”. Na innym, pokrewnym odcinku trasy biegnącym w DW 512 wykryto kilka usterek i nieprawidłowości, które muszą zostać zażegnane nim przedmiotowa cześć trasy zostanie oddana to użytku. Tym samym władze województwa nie są w stanie na ten moment określić przybliżonej daty udostępnienia trasy.

Czy może to zwiastować dalsze, nieustalone jeszcze problemy na innych odcinkach trasy, przez które inwestycja zostanie opóźniona?

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze