fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Działacze PSL-u są rozczarowani. Konferencja w sprawie Warmii i Mazur

reklama

W ubiegłym tygodniu politycy PiS-u z naszego regionu zorganizowali konferencję, na której chwalili się dobrymi wynikami finansowymi dla Warmii i Mazur z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Działacze PSL-u na czele z marszałkiem województwa są rozczarowani.

Niedawno rząd ogłosił kolejne rozdanie środków w ramach RFIL. Województwo warmińsko-mazurskie również skorzystało na tym, a łącznie wsparcie uzyskają aż 43 podmioty. Pozytywnie na temat tego rozdania wypowiadali się politycy Prawa i Sprawiedliwości, podczas ich konferencji prasowej: Warmińsko-mazurskie. Ponad 84 mln zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych dla regionu.

KONFERENCJA PRASOWA: "Dobro Warmii i Mazur naszą wspólną sprawą"

KONFERENCJA PRASOWA: "Dobro Warmii i Mazur naszą wspólną sprawą"

Posted by Gustaw Marek Brzezin on Thursday, April 8, 2021

W czwartek (08.04) o godz. 9 rozpoczęła się konferencja prasowa Polskiego Stronnictwa Ludowego, w której udział wzięli: Gustaw Marek Brzezin – prezes ZW PSL Warmia i Mazury, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Piotr Zgorzelski – sekretarz NKW PSL, wicemarszałek Sejmu RP, Urszula Pasławska – wiceprezes PSL, poseł na Sejm RP oraz Zbigniew Ziejewski – wiceprezes ZW PSL Warmia i Mazury, poseł na Sejm RP.

reklama

„Powiem szczerze, jako Polskie Stronnictwo Ludowe, tutaj, na Warmii i Mazurach, jako marszałek województwa, po raz kolejny jesteśmy rozczarowani” – mówił Gustaw Marek Brzezin na konferencji.

Jak twierdzą politycy PSL-u, pieniądze, które mogły być przeznaczone na walkę ze skutkami pandemii, zostały źle zagospodarowane.

„Ten fundusz stał się funduszem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości” – mówił marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Kluczową i najdroższą inwestycją, która została wpisana do wniosków o dofinasowanie była modernizacja istniejącego Centrum Urazowego w zakresie budowy nowego budynku na potrzeby Szpitalnego Klinicznego Oddziału Ratunkowego, Oddziału Kliniczny Intensywnej Terapii oraz Oddziału Klinicznego Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Kręgosłupa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Na tę inwestycję potrzeba około 36 milionów złotych. Z RFIL zostanie przeznaczone tylko 2,5 mln zł.

„Otrzymaliśmy jedynie 2,5 mln zł na projekt dotyczący SOR-u. To jest kropla w morzu, bo projekt jest warty 36 mln zł. Jako samorząd województwa deklarowaliśmy pokrycie 50 proc. kosztów”

Wicemarszałek Sejmu RP, Piotr Zgorzelski, przedstawił propozycję PSL-u na rozdanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy w ramach Krajowego Planu Odbudowy:

„Podział środków tylko przy udziale samorządów. Zwiększenie do 10 proc., a nie jak proponuje PiS zaledwie 1 proc. nakładów na rolnictwo. Rząd pokłóconej prawicy nie jest w stanie zebrać większości zarówno wokół Funduszu Odbudowy, jak i wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, dlatego ciągle nie wiemy, kiedy będziemy w Sejmie nad tymi sprawami głosować”

O nierównym traktowaniu Warmii i Mazur wypowiedziała się także Urszula Pasławska:

„Inne regiony dostały czas na przygotowanie się do lockdownu, nasz region został zamknięty z dnia na dzień. Mimo to nikt nie wsparł Warmii i Mazur żadnymi środkami, a Małopolska dostała takie pieniądze” – mówiła posłanka Urszula Pasławska.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze