fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Obostrzenia przedłużone!

reklama

Ostatniej doby wykonano 90 901 testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, w tym 45 666 testów antygenowych. Wykryto 14 910 przypadków zakażeń – podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Resort poinformował, że łącznie przebadano dotąd 12 588 747 próbek pobranych od 12 267 012 osób. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, odkąd uzyskali taką możliwość, zlecili 3 393 163 badania na wykrycie wirusa SARS-CoV-2.

Najwięcej testów diagnostycznych w ciągu doby wykonano do tej pory 1 kwietnia. Było ich ponad 109,4 tys. Wtedy też zdiagnozowano najwięcej nowych przypadków COVID-19, czyli 35 251.

reklama

Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wynosi 2 471 617, a 55 703 chorych zmarło. 

Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w święta będą widoczne w przyszłym tygodniu i wtedy przekonamy się, czy trzecia fala będzie stopniowo opadała – podkreślił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski dodał, że obecny spadek zachorowań jest związane z okresem świątecznym i faktem, że to wtorek, a nie jak zwykle poniedziałek był pierwszym dniem poświątecznym.

„Reprezentatywne informacje, to z jakim trendem mamy do czynienia, będziemy wiedzieli tak naprawdę dopiero w kolejnych dniach” – mówił szef resortu zdrowia.

„Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w czasie świąt, bo my czekamy na dane dotyczące mobilności, jaka miała miejsce w czasie świąt, skutek tego, jak się zachowaliśmy na święta, będzie widoczny tak naprawdę w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy ta trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy nie daj Boże złapie drugi oddech” – dodał Niedzielski.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że rząd będzie przyglądał się sytuacji w obecnym i następnym tygodniu pod kątem efektów ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie Wielkanocy.

Niedzielski: podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień – do 18 kwietnia.

Konferencja w KPRM

🔴 NA ŻYWO I Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Posted by Kancelaria Premiera on Wednesday, April 7, 2021

W Narodowy Program Szczepień będą angażowane samorządy; mam nadzieję, że ich odpowiedź będzie tak duża, że efekt programu szczepień w najbliższych dwóch miesiącach stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Pamiętajmy też, że mamy taką perspektywę przyspieszenia szczepień. Mamy coraz więcej też, w konsekwencji zachorowań, ozdrowieńców. Czyli te naturalne bariery stają się coraz bardziej wyraziste” – mówił na środowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Podkreślił, że przyspieszenie szczepień, o którym mówi rząd od pewnego czasu, będzie angażowało samorządy w ramach hasła „wszystkie ręce na pokład”.

„Mam nadzieję, że tu ta odpowiedź samorządów będzie tak duża, że ten program szczepień w najbliższych dwóch miesiącach, jego efekt, stanie się realną barierą dla rozwoju epidemii” – podkreślił Niedzielski.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze