fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Podpisano umowy związane z Mazurską Pętlą Rowerową

reklama

W ramach budowy Mazurskiej Pętli Rowerowej podpisano umowy na wykonanie pięciu zadań zlokalizowanych przy drogach krajowych woj. warmińsko-mazurskiego – poinformowała w piątek olsztyńska GDDKiA. Łączna wartość tych przedsięwzięć sięga 14,5 mln zł.

Mazurska Pętla Rowerowa to projekt utworzenia jednego głównego szlaku rowerowego o długości około 300 km, który będzie prowadził wokół Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Umowy podpisane przez GDDKiA dotyczą prac, które zostaną wykonane w pasach dróg krajowych o łącznej długości 16,3 km.

Jak podała GDDKIA, wartość tych zadań to w sumie 14,5 mln zł. Będą one realizowane na terenie powiatów węgorzewskiego, giżyckiego, mrągowskiego i piskiego. Dotyczą budowy m.in. około 8 km dróg rowerowych, kładki rowerowej w Okartowie, chodników i zatok autobusowych, przebudowy sygnalizacji świetlnej w Mrągowie i wykonania oznakowania trasy.

reklama

Mazurska Pętla Rowerowa jest jednym z przedsięwzięć realizowanych przez Stowarzyszenie Wielkich Jezior Mazurskich, które zrzesza 16 gmin i powiatów. W jego realizację zaangażowane są też Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, GDDKiA i nadleśnictwa.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2014-2020. Koszt inwestycji, w części realizowanej przez GDDKiA, zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa.

Główny szlak będzie liczył 311 km, a w przyszłości może być powiększany o lokalne trasy. Pętla od północy będzie połączona z autostradą rowerową Green Velo, przechodzącą przez pięć województw wschodniej Polski. Realizacja projektu potrwa do 2023 roku, ale już teraz można korzystać z niektórych odcinków trasy.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze