4 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

37-latek dokonał rozboju na 86-letnim mężczyźnie. Prokuratura zastosowała dozór policyjny

Wiadomości37-latek dokonał rozboju na 86-letnim mężczyźnie. Prokuratura zastosowała dozór policyjny

Na wniosek szczycieńskich śledczych, prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym wobec 37-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 86-latku.

reklama

22 marca 2021r. parę minut przed godziną 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionego 86-letniego mieszkańca Dźwierzut, który oświadczył, że przed chwilą został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo–interwencyjnego oraz załoga karetki pogotowia. Ratownicy medyczni po udzieleniu 86-latkowi pomocy medycznej, potwierdzili, iż mężczyzna nie wymaga dalszej hospitalizacji medycznej.

Szczycieńscy policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że około godziny 20:30 wracał on do domu od znajomych. Gdy był już na terenie swojej posesji został zaatakowany przez nieznanego, młodego mężczyznę. Sprawca dwukrotnie przewrócił 86-latka na ziemię, a następnie zaczął uderzać go pięściami po twarzy i głowie oraz kopał po ciele. W trakcie szarpaniny agresor zażądał od mężczyzny wydania pieniędzy w kwocie 100 złotych. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego, zamierzonego celu jednak nie osiągnął.

reklama

Szczycieńscy kryminalni zatrzymali podejrzewanego o dokonanie rozboju na 86-latku, 37-letniego mieszkańca Dźwierzut. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Do czasu rozprawy podejrzany musi zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Prokurator nałożył również na niego obowiązek informowania o każdorazowej zmianie miejsca pobytu, bądź planowanym wyjeździe oraz zakazał kontaktowania z pokrzywdzonym w tej sprawie mieszkańcem Dźwierzut.

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zasx
2 kwietnia 2021 13:01

“hospitalizacji medycznej”?

Polecane
Ogłoszenia