fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Zmarł wybitny aktor Władysław Jeżewski

reklama

W wieku 89 lat zmarł aktor Władysław Jeżewski związany ze scenami w Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Koszalinie. Od 1967 roku na stałe związał się Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie – poinformował o tym olsztyński teatr.

Informując o śmierci Władysława Jeżewskiego Tatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie napisał, że aktor pozostanie na zawsze dla wielu ludzi teatru Mistrzem.

„Władysław Jeżewski, nazywany „Panem Władeczkiem”, był też niezapomnianym wykładowcą w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka. Wychował kilka pokoleń aktorów, dbając o to, by byli „widziani, słyszani i rozumiani” – napisał teatr Jaracza i dodał, że zmarły był uwielbiany przez widzów, którzy dwukrotnie nagrodzili go w olsztyńskim teatrze Teatralną Kreacją Roku.

reklama

Aktor został również odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005), Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2013) oraz Nagrodą im. Biskupa Ignacego Krasickiego (2014).

Władysław Jeżewski był absolwentem łódzkiej filmówki, pracował w teatrach m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Koszalinie. Od 1967 roku na stałe związał się Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Zagrał dziesiątki ról – w samych inscenizacjach „Kordiana” wystąpił trzy razy. Miał szerokie emploi, dzięki czemu doskonale odnajdował się zarówno w tragediach jak i komediach czy farsach.

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci WŁADYSŁAWA JEŻEWSKIEGO.Wybitnego Aktora, Wspaniałego Pedagoga,…

Posted by Teatr Jaracza Olsztyn on Tuesday, March 30, 2021
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze