28 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Policjant podejrzany o napad na bank został aresztowany

WiadomościPolicjant podejrzany o napad na bank został aresztowany

43-letni Marcin M., funkcjonariusz policji z komendy powiatowej w Piszu, został zatrzymany we wtorek i na trzy miesiące aresztowany przez sąd w Olsztynie, pod zarzutem dokonania napadu na bank w Rozogach na początku marca br. Jak wynika z ustaleń śledczych, zamaskowany sprawca zastraszył pracowników bronią palną, a następnie zabrał ponad 80 tysięcy złotych.

reklama

W uzasadnieniu decyzji o aresztowaniu, sąd wskazał na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. Ponadto, zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo winy podejrzanego. Czyn, który mu zarzucono, ma charakter zbrodni, co grozi surowymi konsekwencjami karalnymi. Istnieje również obawa, że przebywając na wolności, policjant mógłby wpłynąć na zeznania świadków.

Prokuratura nie ujawniła dotychczas, czy podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, ani innych szczegółów sprawy. Po zgłoszeniu przestępstwa na miejsce została skierowana policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, jednak sprawcy nie udało się zatrzymać bezpośrednio po napadzie.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
1 kwietnia 2021 19:07

Przysłowie mówi, że najciemniej jest pod latarnią.

Polecane