27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

42-letni kierowca Skody śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Wiadomości42-letni kierowca Skody śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Do Sądu Rejonowego w Szczytnie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy, który nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym.

reklama

12 sierpnia 2020r. około godziny 06:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na DK-58 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i rowerzystki.

Z ustaleń mundurowych, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynikało, że 41-letni kierowca Skody, mieszkaniec Bydgoszczy, jadąc w kierunku miejscowości Warchały w gminie Jedwabno, na prostym odcinku drogi uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Do czasu przyjazdu na miejsce wypadku zespołu ratownictwa medycznego, 41-letni mieszkaniec Bydgoszczy udzielał pomocy pokrzywdzonej. Pomimo to 43-letnia mieszkanka gminy Jedwabno, na skutek odniesionych obrażeń, zmarła na miejscu.

reklama

Szczycieńscy śledczy postawili 42-letniemu mieszkańcowi Bydgoszczy zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokurator Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi. Za nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dociekliwy
31 marca 2021 22:00

Sprawca przez 1 akapit tekstu postarzał się o rok! A może to stres związany z potrąceniem rowerzystki go tak postarzył. Trzecia opcja – “redaktor” z wieku poszkodowanej (43 l.) i sprawcy (41 l.) wyciągnął średnią i voila – 42 lata w ostatnim akapicie 😉

Polecane
Ogłoszenia