fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Działacze regionalnego PiS-u doszukują się opieszałości w działaniach samorządu województwa

reklama

Aż cztery wnioski z Warmii i Mazur załapały się do ogólnopolskiego programu rozwoju infrastruktury kolejowej „Kolej+”. Politycy Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu uważają, że władze województwa nie czynią żadnych ruchów w tym kierunku.

Modernizacja linii kolejowej z Czerwonki do Orzysza przez Biskupiec, Mrągowo i Mikołajki, modernizacja trasy Gołdap-Olecko-Ełk, mazurskiego odcinka linii Ostrołęka-Chorzele-Wielbark-Szczytno (nr 35) i odtworzenie linii kolejowej między Działdowem a Brodnicą. To projekty, które zakwalifikowały się do realizacji w ramach programu „Kolej+”. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego musi przygotować odpowiednie studium. Prezes regionalnych struktur PiS, Jerzy Szmit, podczas wtorkowej konferencji twierdzi, że samorząd nie interesuje się tymi projektami:

„Prace postępują wolno i ślamazarnie. Niestety, można powiedzieć, że władze województw nie są zainteresowane realizacją tego programu”

reklama

Niektórzy politycy zwracali uwagę na pominięcie istotnych ich zdaniem kierunków w naszym regionie:

„Mówię tutaj na przykład o projekcie połączenia Bartoszyc z Korszami. To linia kolejowa, która funkcjonuje w ruchu towarowym. Ten projekt przywróciłby połączenie kolejowe dla Bartoszyc, które liczą sobie 25 tys. mieszkańców” – mówił radny sejmiku wojewódzkiego, Marcin Kazimierczuk.

Wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński zapewnił, że na jeden z projektów już zabezpieczono pieniądze – wybrano linię Czerwonka-Orzysz – i za chwilę zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie studium dla tego projektu.

Trzy pozostałe z wybranych w konkursie „Kolej+” będą musiały poczekać na potencjalne dofinansowanie. Samorząd liczy na to, że uda się uzyskać niezbędne fundusze w ramach Programu Polska Wschodnia. Czas na zamknięcie studium dla wszystkich projektów to listopad tego roku. W przypadku poprawnego dostarczenia pełnej dokumentacji, 85% kosztów pokryje program „Kolej+”, pozostałe 15% będzie musiał wyłożyć samorząd województwa.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze