29 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Lidia Staroń z nowym projektem ustawy: Będziemy walczyć z oszustami

WiadomościLidia Staroń z nowym projektem ustawy: Będziemy walczyć z oszustami

To jedyne rozwiązanie by zatrzymać podpisywanie oszukańczych umów przywłaszczenia lokalu pod zastaw pożyczki – mówi Lidia Staroń. Mowa o nowym projekcie przygotowanym przez panią senator.

reklama

Będziemy walczyć o dobre prawo, dobre dla ludzi i po to, żeby te osoby, które działają nie tak jak trzeba, żeby poniosły odpowiedzialność – mówi Lidia Staroń w materiale TVP.INFO

Senator Lidia Staroń z Olsztyna pomogła wielu ludziom pokrzywdzonym przez podpisanie umów, z których większość opatrzona była podpisem notariusza. Nowy projekt zakłada m.in. nagranie momentu podpisania umowy.

reklama

Projekt ma ukrócić proceder nielegalnej współpracy z lichwiarzami i ochronić tysiące ludzi przed utratą życiowego dorobku – czytamy w opisie materiału.

Projekt został zgłoszony do senatu, jednak pojawiły się propozycje poprawek. Senatorzy zgłaszali swoje uwagi głównie do pomysłu nagrywania podpisów – To są przepisy, które mogą naruszać uzasadnione dobro jednostki – stwierdziła wicemarszałek senatu Gabriela Morawska-Stanecka. Krajowa Rada Notarialna również sprzeciwia się nagrywaniu pracy notariusza.

Projekt popiera jednak Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ludwika
24 marca 2021 19:47

Tej babie to już nie wierzą w dobre intencje. Kłamczucha.

Trybun Ludu
25 marca 2021 09:42

Jaką ustawę przygotowała? Inżynier budownictwa? Przecież ona nie potrafi nawet prawa interpretować.Zastanówcie się co piszecie no chyba,że pod dyktando LS?

Polecane
Ogłoszenia