fbpx
reklama
19 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Kubańczyk udawał Włocha, aby przekroczyć granicę

reklama
Wyślij przez
0

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Kuby, który do kontroli granicznej okazał sfałszowany włoski dowód osobisty. Mężczyzna podstępem usiłował przekroczyć granicę państwową wbrew przepisom.

22 marca o godzinie 23.30 do odprawy stawił się pieszo 29-letni Kubańczyk. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił włoski dowód osobisty. Okazało się, że miał również kubański paszport. Wyglądało na to, że posiada prawo pobytu we Włoszech i dlatego ma włoski dowód osobisty. Jednak w czasie weryfikacji dokumentów podróżnego, funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w dowodzie osobistym.

Dodatkowo ustalono z funkcjonariuszami Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, że we Włoszech, na takie dane osobowe, nie wydano dowodu osobistego. Blankiet został całkowicie sfałszowany. 29-latek, tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał dostać się do Włoch, bo tam ma żonę, obywatelkę Unii Europejskiej. Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach ustalili również, że żadnej żony we Włoszech nie ma. Podstęp mu się nie udał, został zatrzymany.

reklama

Usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom używając sfałszowanego dokumentu. Za popełnione przestępstwo wymierzono mu karę grzywny w wysokości 500 zł.

Następnego dnia Kubańczykowi wydano decyzję o odmowie wjazdu do Polski i o godzinie 15.30 udał się z powrotem do Rosji.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze