fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Wojsko wykonuje czynności w sanepidzie

WiadomościWojsko wykonuje czynności w sanepidzie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie nadal jest trudna. Wiele instytucji i zakładów pracy boryka się z ryzykiem licznych zakażeń pracowników.

Od początku pandemii Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie ma pełne ręce roboty. Teraz wspierają ją wojskowi z 9 Batalionu Dowodzenia – Potwierdzam, że nasi żołnierze wykonują czynności służbowe przed WSSE w Olsztynie. Polegają one na triażu i weryfikacji osób wchodzących. Wpierają Wojewódzką Stację w celu segregacji interesantów. Jest oddelegowanych codziennie sześciu żołnierzy, wykonują tam czynności w godzinach od 7:00 do 17:00. – poinformował nas mjr Marek Nabzdyjak.

Olsztyński sanepid może liczyć również na wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze 4.Warminsko-Mazurskiej Brygady WOT współpracują ze Stacja Sanitarna-Epidemiologiczną w zakresie wsparcia administracyjnego oraz pobierania wymazów.

W przyszłorocznych wydatkach obronnych Polski priorytetami będą podnoszenie zdolności olsztyńskiej 16 Dywizji Zmechanizowanej

Wojsko wykonuje czynności w sanepidzie Wojsko wykonuje czynności w sanepidzie Wojsko wykonuje czynności w sanepidzie Wojsko wykonuje czynności w sanepidzie

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze