8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie eliminacje do Red Bull Paper Wings

GalerieOlsztyńskie eliminacje do Red Bull Paper Wings

Do Polski po raz czwarty zawitają legendarne zawody samolotów z papieru – Red Bull Paper Wings! Krajowe eliminacje rozpoczną się 10 marca i przez kolejne 3 tygodnie dotrą do 13 największych ośrodków akademickich, w tym do olsztyńskiego Kortowa.  

reklama

Olsztyńskie eliminacje do Red Bull Paper Wings Kortowo Galerie, Olsztyn

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się umiejętnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością i przydatną wiedzą z podstawowych praw aerodynamiki. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Zawodnik może startować w więcej niż jednej konkurencji. Przy dwóch pierwszych zmaganiach startujący otrzymuje jedynie kartkę papieru formatu A4 i nie może jej obciążać, modyfikować ani zmieniać w żaden sposób. Sukcesem jest wyobraźnia oraz odpowiednie złożenie. Do trzeciej konkurencji jest możliwość wcześniejszego przygotowania i skonstruowania swojego papierowego wehikułu przy użyciu dowolnych technik budowy. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów.

Norbi ma już dorosłą córę. Dlaczego nie chce być kojarzona ze znanym ojcem?
reklama

Wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów i rywalizacji mogą zapisać się na wybrany przystanek na stronie www.redbullpaperwings.com. Będzie również możliwość zapisania się w dzień kwalifikacji w biurze zawodów przed startem imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.

Olsztyńskie kwalifikacje odbędą się 24 marca o godz. 11 w Centrum Konferencyjnym UWM. Przystanki kwalifikacyjne wyłonią trzech najlepszych pilotów, którzy w maju reprezentować nas będą podczas światowego finału w Salzburgu w Hangarze-7.

reklama

Więcej szczegółów TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mateusz
10 marca 2015 19:37

Szlag człowieka trafia przez te wyskakujące z lewej strony ekranu reklamy. To strasznie zniechęca do korzystania z serwisu!!

Popularne
Ogłoszenia
Norbi ma już dorosłą córę. Dlaczego nie chce być kojarzona ze znanym ojcem?
Miasteczko "Przebojowej zimy Radia ZET" pojawi się na olsztyńskiej starówce