fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

Olsztyńskie eliminacje do Red Bull Paper Wings

reklama

Do Polski po raz czwarty zawitają legendarne zawody samolotów z papieru – Red Bull Paper Wings! Krajowe eliminacje rozpoczną się 10 marca i przez kolejne 3 tygodnie dotrą do 13 największych ośrodków akademickich, w tym do olsztyńskiego Kortowa.  

Invalid Displayed Gallery

reklama

Red Bull Paper Wings to międzynarodowe studenckie zawody w niecodziennej odsłonie. Uczestnicy muszą pochwalić się umiejętnościami w składaniu papierowych samolotów oraz kreatywnością i przydatną wiedzą z podstawowych praw aerodynamiki. Podczas turnieju rywalizują w trzech kategoriach: lot na dystans, lot na czas oraz akrobatyka lotu. Zawodnik może startować w więcej niż jednej konkurencji. Przy dwóch pierwszych zmaganiach startujący otrzymuje jedynie kartkę papieru formatu A4 i nie może jej obciążać, modyfikować ani zmieniać w żaden sposób. Sukcesem jest wyobraźnia oraz odpowiednie złożenie. Do trzeciej konkurencji jest możliwość wcześniejszego przygotowania i skonstruowania swojego papierowego wehikułu przy użyciu dowolnych technik budowy. Ewolucje wykonane przez samolot są następnie oceniane przez 3 sędziów.

Wszyscy miłośnicy składania papierowych samolotów i rywalizacji mogą zapisać się na wybrany przystanek na stronie www.redbullpaperwings.com. Będzie również możliwość zapisania się w dzień kwalifikacji w biurze zawodów przed startem imprezy. Ilość miejsc jest ograniczona.

Olsztyńskie kwalifikacje odbędą się 24 marca o godz. 11 w Centrum Konferencyjnym UWM. Przystanki kwalifikacyjne wyłonią trzech najlepszych pilotów, którzy w maju reprezentować nas będą podczas światowego finału w Salzburgu w Hangarze-7.

Więcej szczegółów TUTAJ.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze