-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Ma powstać nowa ulica między Jarotami a Nagórkami

WiadomościMa powstać nowa ulica między Jarotami a Nagórkami

Zanosi się na to, że projekt z lat 80. XX w. trasa “Nauka Dom Praca”, może powstać między Jarotami a Nagórkami. To skutek planowanych tam inwestycjidonosi Wyborcza Olsztyn.

reklama

W latach 80. XX wieku zaprojektowano trasę NDP – Nauka Dom Praca. Prezydent Piotr Grzymowicz w rozmowie z Wyborczą przyznał, że powrócono do projektu w związku z inwestycjami między osiedlem Nagórki a Jarotami:

“Jednym z warunków sfinalizowania transakcji zakupu gruntu pod budowę Agata Meble jest włączenie terenu do planowanej właśnie trasy NDP. Z tego względu właściciel nieruchomości zobowiązał się do wykonania jej fragmentu” – powiedział Grzymowicz dla GW.

reklama

Poza sklepem budowalnym powstanie tam także osiedle i park. Trasa NDP miałaby przechodzić obok nowych bloków i prowadzić do ul. Krasickiego, obok V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. O planach parku w tamtej okolicy pisaliśmy już tu: Co dalej z terenem między Jarotami a Nagórkami? Były obietnice urzędników.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Loki
18 marca 2021 12:26

Z tych wszystkich szumnych planów, to pewnie tylko market i kupa bloków powstanie. Olsztyn to miasto deweloperów, a nie mieszkańców.

ala
18 marca 2021 14:30

Dotychczas większość planów pozostawała jedynie w planach. Że przypomnę tutaj rower miejski, Nowobałtycką, połączenie osiedla Generałów z Warszawską itd…

Polecane
Ogłoszenia