12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Nalot na grupę przestępczą – 40 kg narkotyków w policyjnych rękach

Strona główna Wiadomości Galerie Nalot na grupę przestępczą - 40 kg narkotyków w policyjnych rękach
reklama

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, współpracując z policjantami z Elbląga, zatrzymali 3 mężczyzn związanych z handlem narkotykami. W wyniku policyjnej akcji na terenie Gdańska i Elbląga zabezpieczono ponad 40 kg narkotyków wartych około 1,5 mln zł.

Rok pracy operacyjnej

reklama

Od roku policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z elbląskimi kolegami rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami – relacjonują policyjne działania funkcjonariusze wojewódzkiej komendy z Olsztyna. – Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich zarówno do osób biorących udział w przestępczym procederze, a także do magazynu, w którym przechowywano narkotyki.

19 stycznia – realizacja

Grupy realizacyjne złożone z policjantów kryminalnych z komend wojewódzkiej i miejskiej przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z Gdańska ruszyły na Pomorze i do Elbląga.

W stolicy Trójmiasta ukrywał się poszukiwany Dariusz L. 38-latek był podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Kulawego, uprowadzenie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch szczecińskich biznesmenów, których ciał do dziś nie odnaleziono.

Policjanci zaskoczyli go w apartamentowcu w Gdańsku. Zabezpieczono tam kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe i niewielkie ilości narkotyków. Tam także policjanci zatrzymali 37-latka. Jego udział w grupie przestępczej jest ustalany.

W Elblągu natomiast policjanci namierzyli magazyn, w którym były przechowywane narkotyki. Mieszkanie na osiedlu strzeżonym niedaleko Parku Dolinka kryminalnym otworzył Rafał N. Na co dzień był to lokal wynajęty specjalnie do przechowywania narkotyków. W każdym pomieszczeniu kryminalni odnajdowali poukrywane np. w szafach ubraniowych paczki z marihuaną, amfetaminą, kokainą. W sumie zabezpieczono około 40 kg tych środków odurzających i ponad 7 tys. sztuk tabletek ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także maszynę do próżniowego pakowania narkotyków oraz 10 tys. zł w gotówce.

38-letni mieszkaniec Elbląga notowany za przestępstwa narkotykowe dołączył do swoich wspólników zatrzymanych w Gdańsku.

Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów wynika, że narkotyki miały trafiać do naszego kraju głównie z Holandii. Następnie były sprzedawane w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Zarzuty i areszt

Policjanci przeprowadzili oględziny zabezpieczonych narkotyków. Poszukiwany Dariusz L. trafił do aresztu śledczego, ponieważ musi odbyć karę 1,6 roku pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Ale nie tylko za to poniesie odpowiedzialność karną. Zarówno on, jak i Rafał N. usłyszą zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokuratura wspólnie z policją wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozwojowe śledztwo

Sprawa ta będzie miała ciąg dalszy – podsumował policyjną realizację kom. Krzysztof Pytlarczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie. – Wyjaśniamy poszczególne wątki śledztwa, osoby powiązane z zatrzymanymi figurantami. Cios, który zadaliśmy grupie, był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kg narkotyków, a tym samym 1,5 mln zł. Co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek.

reklama
reklama

3 KOMENTARZE

  1. Jestescie zajebisci panowi policjanci 😀 haha zajmijcie sie w koncu normlanymi sprawami i zostawcie takich ludzi w spokoju 🙂 tak szczegolnie substnacja niszczaca zycie wielu ludzi jest ziólko 🙂 a 3/4 komisriatu jak nie caly pali ziolo i leci ostro na towarze wiec nie robcie z siebie idiotow 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma