fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nalot na grupę przestępczą – 40 kg narkotyków w policyjnych rękach

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, współpracując z policjantami z Elbląga, zatrzymali 3 mężczyzn związanych z handlem narkotykami. W wyniku policyjnej akcji na terenie Gdańska i Elbląga zabezpieczono ponad 40 kg narkotyków wartych około 1,5 mln zł.

Rok pracy operacyjnej

Od roku policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z elbląskimi kolegami rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami – relacjonują policyjne działania funkcjonariusze wojewódzkiej komendy z Olsztyna. – Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich zarówno do osób biorących udział w przestępczym procederze, a także do magazynu, w którym przechowywano narkotyki.

19 stycznia – realizacja

Grupy realizacyjne złożone z policjantów kryminalnych z komend wojewódzkiej i miejskiej przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z Gdańska ruszyły na Pomorze i do Elbląga.

W stolicy Trójmiasta ukrywał się poszukiwany Dariusz L. 38-latek był podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Kulawego, uprowadzenie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch szczecińskich biznesmenów, których ciał do dziś nie odnaleziono.

Policjanci zaskoczyli go w apartamentowcu w Gdańsku. Zabezpieczono tam kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe i niewielkie ilości narkotyków. Tam także policjanci zatrzymali 37-latka. Jego udział w grupie przestępczej jest ustalany.

W Elblągu natomiast policjanci namierzyli magazyn, w którym były przechowywane narkotyki. Mieszkanie na osiedlu strzeżonym niedaleko Parku Dolinka kryminalnym otworzył Rafał N. Na co dzień był to lokal wynajęty specjalnie do przechowywania narkotyków. W każdym pomieszczeniu kryminalni odnajdowali poukrywane np. w szafach ubraniowych paczki z marihuaną, amfetaminą, kokainą. W sumie zabezpieczono około 40 kg tych środków odurzających i ponad 7 tys. sztuk tabletek ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także maszynę do próżniowego pakowania narkotyków oraz 10 tys. zł w gotówce.

38-letni mieszkaniec Elbląga notowany za przestępstwa narkotykowe dołączył do swoich wspólników zatrzymanych w Gdańsku.

Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów wynika, że narkotyki miały trafiać do naszego kraju głównie z Holandii. Następnie były sprzedawane w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Zarzuty i areszt

Policjanci przeprowadzili oględziny zabezpieczonych narkotyków. Poszukiwany Dariusz L. trafił do aresztu śledczego, ponieważ musi odbyć karę 1,6 roku pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Ale nie tylko za to poniesie odpowiedzialność karną. Zarówno on, jak i Rafał N. usłyszą zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokuratura wspólnie z policją wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozwojowe śledztwo

Sprawa ta będzie miała ciąg dalszy – podsumował policyjną realizację kom. Krzysztof Pytlarczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie. – Wyjaśniamy poszczególne wątki śledztwa, osoby powiązane z zatrzymanymi figurantami. Cios, który zadaliśmy grupie, był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kg narkotyków, a tym samym 1,5 mln zł. Co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek.

3 KOMENTARZE

  1. Jestescie zajebisci panowi policjanci 😀 haha zajmijcie sie w koncu normlanymi sprawami i zostawcie takich ludzi w spokoju 🙂 tak szczegolnie substnacja niszczaca zycie wielu ludzi jest ziólko 🙂 a 3/4 komisriatu jak nie caly pali ziolo i leci ostro na towarze wiec nie robcie z siebie idiotow 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...