12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uczniowie zainspirowani serialem postanowili wciągać nosem szkolną kredę

WiadomościUczniowie zainspirowani serialem postanowili wciągać nosem szkolną kredę

Odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne a także demoralizacja na podstawie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz szkodliwość zażywania narkotyków i dopalaczy to główne tematy, które policjanci poruszali na spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej. Spotkanie zainspirowała pedagog szkolny po incydencie, do którego doszło w placówce. Uczniowie mieli wciągać nosem skruszoną szkolną kredę.

reklama

Policjanci Sławomir Michalak i sierż. szt. Waldemar Olszewski spotkali się z uczniami jednej ze szkół w gminie Iława. Tematem spotkań była odpowiedzialność nieletnich na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzieży przedstawiono najważniejsze zagadnienia dot. odpowiedzialności, m.in omówiono kategorie osób nieletnich, za jakie czyny nieletni podlegają odpowiedzialności, omówiono zagadnienie demoralizacji a także przedstawiono jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec nich. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo, i jaka grozi za nie kara. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

Rozpoczął się nabór do olsztyńskich przedszkoli miejskich

Policjanci omówili również kwestie dotyczące narkotyków oraz dopalaczy a także skutków wynikających z ich zażywania.

reklama

Całe spotkanie zainspirowała pedagog szkolny po incydencie, do którego doszło w placówce. Uczniowie po obejrzeniu jednego z odcinków serialu dotyczącego życia młodzieży szkolnej, naśladując aktorów pokruszyli szkolną kredę a następnie wciągali ją nosem udając, że to narkotyk.

Po rozmowie z policjantami z całą pewnością wszyscy wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu bardziej rozważni, ponieważ od tego zależy ich przyszłość.

reklama

dzieci szkola

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
typ
6 marca 2015 17:16

Dorosną to i tak spróbują

Adacho
6 marca 2015 17:12

Smakuwa pojeby!!!

Popularne
Romantyczny walc na studniówce w II LO w Olsztynie. Jedna para stała się ulubieńcem internautów