11 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Encyklopedia Warmii i Mazur – wiedza o regionie w pigułce

WiadomościEncyklopedia Warmii i Mazur - wiedza o regionie w pigułce

Portal internetowy oferuje ponad 7 tys. haseł dotyczących teraźniejszości i historii naszego regionu.

reklama

Encyklopedia Warmii i Mazur (TUTAJ) to największa w Polsce darmowa internetowa encyklopedia regionalna. Możemy w niej znaleźć ponad 7 tys. przystępnie zredagowanych haseł koncentrujących się nie tylko na czasach współczesnych, ale także przeszłości naszego regionu. Dotyczą one m.in. zagadnień z kultury, edukacji, sportu, polityki, przyrody, gospodarki i turystyki. W Encyklopedii znajdziemy również hasła o wszystkich miejscowościach do wsi sołeckich włącznie, informacje o ludziach, miejscach, organizacjach. Uwzględniono w niej nie tylko ważne wydarzenia z regionu, ale również mniej znaczące fakty o zasięgu lokalnym, których próżno szukać na innych stronach internetowych.

W przyszłości planowane jest włączenie do Encyklopedii Leksykonu Kultury (TUTAJ), aby ułatwić i usprawnić ułatwić użytkownikom poruszanie się po bazie danych. Już teraz wyszukiwarka Encyklopedii obsługuje również bazę Leksykonu.

reklama

Twórcy portalu zachęcają też do jego ulepszania zarówno poprzez wskazywanie błędów i niedociągnięć, jak również współtworzenie Encyklopedii, które jest możliwe po uprzedniej rejestracji w systemie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia