fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 10 maja, 2021
reklama

Wielka zmiana. Jest nowy prezes Michelin

reklama

W połowie marca nastąpi zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu Michelin Polska sp. z o.o. i Dyrektora Fabryki Michelin w Olsztynie. Po 8 latach pełnienia funkcji Prezes Jarosław Michalak obejmie nowe stanowisko w centrali Grupy Michelin w Clermont-Ferrand.

– Przez te lata udało nam się nie tylko umocnić pozycję olsztyńskiej fabryki jako jednego z najważniejszych zakładów produkcyjnych w Grupie Michelin, ale też uczynić ją jeszcze bardziej konkurencyjną dzięki nowoczesnym metodom zarządzania, cyfryzacji, robotyzacji oraz wprowadzeniu licznych rozwiązań technologicznych na najwyższym światowym poziomie – mówi Prezes Jarosław Michalak.

Nowy prezes i dyrektor o Michelin Polska
Autor zdjęcia: Michelin Polska

– Szczególnie jestem też dumny z tego, że zrealizowaliśmy liczne inwestycje ekologiczne. Chciałbym tutaj wymieć rozpoczęcie budowy ciepłowni gazowej, dzięki której za kilka lat fabryka zrezygnuje z węgla kamiennego do produkcji energii. Mimo że produkujemy ponad 30 tysięcy opon dziennie, jesteśmy fabryką, która nie emituje szkodliwych substancji, udało nam się ograniczyć zużycie wody o 50 procent, wprowadziliśmy także transport intermodalny, czyli połączenie transportu kolejowego i samochodowego oraz samochody elektryczne w transporcie wewnętrznym. Te wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe bez zaangażowania i profesjonalizmu wszystkich naszych pracowników oraz doskonałej współpracy z władzami na poziomie lokalnym i wojewódzkim – podkreśla Jarosław Michalak.

reklama

– Z kolei wielki źródłem satysfakcji była dla mnie aktywność fabryki w obszarze działań społecznych – dodaje Jarosław Michalak. – Od lat, jako największy pracodawca w naszym województwie, jesteśmy przyjacielem i partnerem szpitali, instytucji kulturalnych i oświatowych w regionie. Udało się nam zorganizować z sukcesem takie akcje jak „Kilometry Pomocy”, dzięki którym pomogliśmy placówkom służby zdrowia na Warmii i Mazurach w zakupie najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Jarosław Michalak karierę w Michelin Polska rozpoczął w dziale finansowym firmy w 1993 roku. W 2002 r. objął stanowisko Dyrektora Personalnego oraz funkcję Członka Zarządu. Od 2008 do 2010 r. zarządzał produkcją w jednej z fabryk Michelin we Francji. Po powrocie do Polski w 2011 r. został mianowany na Dyrektora Zakładu Opon Osobowych w fabryce Michelin w Olsztynie. W 2014 r. Jarosław Michalak zajął stanowisko Dyrektora Fabryki, a od 2016 r. Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Michelin Polska S.A. Od 2016 r. zasiada również w Zarządzie Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Obowiązki Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Michelin Polska sp. z o.o. od połowy marca przejmie Juan-Antonio Alvarez-Ossorio. Nowy Prezes zna olsztyńską fabrykę, ponieważ w latach 2004-2011 pełnił w niej kierownicze funkcje na stanowiskach: Szefa Projektu i Dyrektora Zakładu Półproduktów. W ostatnich latach zajmował się na poziome centralnym zarządzaniem strategią produkcji półfabrykatów.

Nowy prezes i dyrektor olsztyńskiego Michelinu Nowy prezes i dyrektor olsztyńskiego Michelinu

fot. Michelin Polska
Źródło: Michelin

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
zzz

Nieoficjalnie mówi się, że w Olsztynie jest zmowa największych pracodawców, żeby płacić jak najniższe wynagrodzenia. Może CBA, czy ABW by się tym zajęła? Jakiś niemiecki tartak też został przepędzony z regionu niedawno…podejrzane….

Arek

A związki nic z tym nie Robią, bo Wiadome one tylko są po to aby być i brac kase

Arek

Może w końcu jak dyrektorem został francuz to Podwyżki zaczną być jak to przystało na firmę tak dobra, poprostu lepsze.

I przestaną nam kraść urlopy i robić z nimi co chcą jak to w tym roku ma miejsce z winy pracodawcy fabryka staje a nam dają urlopy na siłę mimo że nie mają prawa tego Robić

Jarosław M.

To nie francuz tylko hiszpan

Romi

Ale to trzeba mieć pchnięcie żeby na początku kariery, jako młodziak, tylko po administracji i 9 latach z finansów wskoczyć na stanowisko dyrektora personalnego i jednocześnie członka zarządu. Dwie funkcje w jednym skoku. Po czym przejście dyrektora generalnego zakładu no i po czasie prezes zarządu. Tak aby mieć wszystko w jednej ręce. Zadziwiająca kariera.

To-ja

W ogóle personalni to dziwna grupa w tej firmie. Mają problemy z przygotowaniem umowy na właściwe stanowisko i z właściwymi kwotami, a kasę niezłą zarabiają. Nie wiem gdzie te ich kompetencje i odpowiedzialność, które powinny być wymagane na wyższych literkach. Ale wiadomo, że każde grabie grabią do siebie…

Ostatnio edytowane 1 miesiąc temu przez To-ja
wertgyh

Powinno się zamknąć tą fabrykę w Olsztynie. Branża chemiczna jest niezdrowa.