17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Jak prawidłowo dbać o lakier w samochodzie?

Materiał zewnętrznyJak prawidłowo dbać o lakier w samochodzie?

Estetyczny wygląd pojazdu jest najlepszą wizytówką każdego kierowcy. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji auto może lśnić i cieszyć się uznaniem nawet jeśli nie należy do najmłodszych. Lakier samochodowy wymaga pewnych zabiegów, które pozwalają uniknąć powierzchownych uszkodzeń, a także zapobiegają przed nadmiernym przyleganiem brudu. Dbałość o zewnętrzny wizerunek pojazdu pozwala na uzewnętrznienie piękna i wykazanie się niebanalnym poczuciem dobrego smaku. Jakie zabiegi warto przeprowadzać, aby nasze auto cieszyło się dobrą sławą przez długi czas? Czego unikać podczas pielęgnacji? 

reklama

Dekontaminacja lakieru

Rozpoczynając prace nad poprawieniem efektu wizualnego każdego pojazdu ważne jest zadbanie o każdy detal. Oprócz oczywistego mycia i osuszania powierzchni nie możemy zapomnieć o tak istotnym zabiegu, jakim jest dekontaminacja lakieru. Po dokładnym umyciu samochodu może okazać się, że nie wszystkie zabrudzenia zostały usunięte w odpowiednim stopniu. Dzięki profesjonalnej dekontaminacji możemy z łatwością pozbyć się resztek metalicznego osadu hamulcowego, rdzy, smoły, a także pyłu niewidocznego gołym okiem. Taki zabieg jest szczególnie zalecany przed podjęciem następujących czynności: 

  • nakładanie wosku lub pasty polerskiej; 
  • przed renowacją lakieru; 
  • w trakcie profilaktycznej pielęgnacji. 

Ten rodzaj zabiegu pielęgnacyjnego wykonują wszystkie renomowane kliniki samochodowe. Dzięki ogólnodostępnym produktom można także spróbować wykonać dekontaminację lakieru samodzielnie. Cały proces polega na rozpyleniu preparatu na powierzchnię lakieru. Po dokładnym wykonaniu pracy powinniśmy zauważyć jak ciemne krople wody zaczną spływać z karoserii. Aby uzyskać salonowy efekt należy odczekać kilka minut, aby produkt mógł zacząć prawidłowo działać, a następnie możemy skorzystać z miękkiej ściereczki z mikrofibry i ręcznie usunąć ciężko zmywalne substancje. Po tym procesie możemy przystąpić do dalszych prac. 

reklama

Jakie dodatkowe zabrudzenia mogą pozostać na karoserii? 

Jeśli do naszego samochodu przywarło wyjątkowo uporczywe zabrudzenie to należy działać sprawnie, szybko i punktowo. Na rynku dostępne są preparaty, pomagające walczyć nawet z tymi uporczywymi plamami. Jednym z najczęstszych zanieczyszczeń, spotykanych na drogach, jest żywica. Ten rodzaj substancji przedostaje się na powierzchnie samochodu za pomocą liści, spadających z drzew. Jej obecność na lakierze skutecznie wpływa na efekt wizualny i przyczynia się do szybszego zabrudzenia danego obszaru. Można się jej skutecznie pozbyć dzięki płynom, stosowanym punktowo. Taki środek czystości najlepiej rozprowadza się wacikiem kosmetycznym, bądź ściereczką.

lakiernia olsztyn

Polerowanie auta

Po wizycie na myjni samochodowej każdy pojazd wymaga odpowiedniego polerowania. Na rynku dostępne są różne rodzaje past, ułatwiające zabieg konserwacji lakieru. Dzięki zastosowaniu popularnych i renomowanych rozwiązań można z łatwością uzyskać zadowalający efekt w domowych warunkach. Wystarczy niewielką ilość substancji rozprowadzić po całej powierzchni karoserii, a następnie sumiennie ją wetrzeć w blachę, szczegołowe instrukcje znajdziecie Państwo na https://autolakiernia.olsztyn.pl/polerowanie-lakieru/

Wykorzystanie narzędzia polerskiego

Dzięki zastosowaniu elektrycznej polerki samochodowej można zdecydowanie skrócić czas pielęgnacji pojazdu i poprawić jego wygląd zewnętrzny. Dostępne narzędzia wykazują się dużą skutecznością i cieszą zaufaniem wielu klientów. Oczywiście nie jest ona konieczna do przeprowadzenia takiej czynności pielęgnacyjnej, jednak dzięki jej zastosowaniu można liczyć na lepsze efekty wizualne. 

reklama

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją polerską przygodę to możesz zastosować miękką szmatkę, za pomocą której precyzyjnie rozprowadzisz pastę po całej pożądanej powierzchni. Taki rodzaj czynności należy do wyczerpujących i wymaga nieco więcej czasu. Dzięki skrupulatności i rzetelności możesz osiągnąć wymarzony efekt. 

Skuteczne zabezpieczenie karoserii 

Zastosowanie wosku do pielęgnacji samochodu pozwoli uniknąć nadmiernego przylegania brudu, kurzu, a także błota do karoserii. Dobrze nałożony preparat ochronny stworzy naturalną barierę między karoserią, a czynnikami zewnętrznymi, dzięki której zabrudzenia w mniejszym stopniu będą przylegały do powierzchni pojazdu. Zarówno wosk, jak i pasta polerska, ma także rewelacyjne zastosowanie w deszczowe dni. Dzięki takiej ochronie opadająca woda po prostu spływa po całej karoserii, nie pozostawiając smug na powierzchni. Takie działanie pomaga także w ochronie pojazdu przed korozją. 

Środki chroniące lakier samochodowy 

Decydując się na zakup środków pielęgnacyjnych, pochodzących z górnej półki, możemy liczyć na całkowite odświeżenie nawet zmęczonego lakieru. Dobrej jakości preparaty uwydatniają naturalnie intensywny kolor, a także pomagają w lepszej jego ochronie w przyszłości. Ponad, dzięki bogatemu składowi, odpowiednio dobrany wosk skutecznie niweluje mikrorysy i drobne uszkodzenia, powstałe na powierzchni. Wszelkie zabiegi, służące podniesieniu walorów estetycznych karoserii samochodowej możemy wykonać samodzielnie, bądź skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów pracujących w auto klinikach i serwisach samochodowych. 

Więcej na stronie https://autolakiernia.olsztyn.pl/

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane