fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować

reklama

Sytuacja epidemiologiczna w całej Polsce spowodowała znaczny spadek donacji krwi. Główną przyczyną zaistniałej sytuacji jest stale rosnąca liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz osób objętych kwarantanną. Krew jest jednak stale potrzebna, a jej stany magazynowe zmniejszają się każdego dnia.

O zgłaszanie się do punktów poboru i oddawanie krwi zwracał się także do żołnierzy Minister Obrony Narodowej – pan Mariusz Błaszczak : „Służba w armii to przede wszystkim służba społeczeństwu. To zarówno gotowość do obrony państwa z bronią w ręku, jak i niesienie pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych. To także zapewnienie, by nie zabrakło krwi niezbędnej do ratowania zdrowia i życia Polaków”.

Po raz kolejny i z pewnością nie ostatni, w ramach akcji HDK krew oddali żołnierze służący w 43 Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącym w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Łącznie zebrali jej ponad 10 litrów.

reklama

W czasach tak szczególnych, w których pandemia jest realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, dzielenie się tym najcenniejszym lekiem jest niezmiernie ważne.

Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować Terytorialsi oddają krew, której zaczyna brakować

fot. 43blp.
Źródło: 43blp.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze