fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Do czterech razy sztuka. Wynosił alkohol ze sklepu na os. Mleczna

19-latek upatrzył sobie w sklepie drogi alkohol i przez trzy kolejne dni okradał jeden z olsztyńskich sklepów. W końcu został jednak przyłapany przez pracownika ochrony. 

Wczoraj około godz. 20.30 olsztyńscy policjanci zostali wezwani na interwencję do sklepu na osiedlu Mleczna. Z informacji zgłaszającego wynikało, że pracownik sklepu ujął sprawcę kradzieży alkoholu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna chciał wyjść ze sklepu z butelką drogiego alkoholu, nie płacąc za towar. 19-latek został zatrzymany przy drzwiach wyjściowych przez pracownika ochrony. Dodatkowo okazało się, że sprawca kradzieży był nietrzeźwy – miał promil alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania czynności wyszło na jaw, że nie była to pierwsza tego dnia kradzież 19-latka – podaje Komenda Miejska Policji w Olsztynie. – Pracownik ochrony, przeglądając sklepowy monitoring, zauważył, że mieszkaniec Olsztyna 4 godziny wcześniej w podobny sposób ukradł taki sam alkohol. 4 kolejne butelki identycznego trunku padły jego łupem w sobotę i w niedzielę. 

Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tych kradzieży. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci skierują sprawę do sądu o ukaranie mężczyzny. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny, ograniczenia wolności, a także karę aresztu.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...