8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkańcy skarżą się na gryzący dym. Winą obarczają parafię

WiadomościMieszkańcy skarżą się na gryzący dym. Winą obarczają parafię

Mieszkańcy Gutkowa nie są zadowoleni z jakości powietrza w swojej okolicy. Wskazują niedokończony kościół, jako przyczynę zatruwania środowiska.

reklama

Napisał do nas zatroskany czytelnik, który przyznał, że jakość powietrza w jego okolicy nie jest najlepsza. Ma też swoje podejrzenia, kto negatywnie wpływa na ten stan:

„Pragnę zwrócić Państwa uwagę na problem ustawicznie zatruwającego powietrze budynku niedokończonego kościoła parafii Jana Bosko, przy ul. Żółkiewskiego na Gutkowie. Pomimo wzrostu temperatur i ogólnej poprawy pogody, z komina (prawdopodobnie) zakrystii kościoła wciąż ulatuje gęsty, śmierdzący dym. Jest to bodajże jedyny tak zanieczyszczający powietrze budynek w okolicy. Zrozumiałym jest, że przy mrozach rzędu -20 stopni trzeba się jakoś dogrzać, ale przy obecnej pogodzie to już przesada” – pisze jeden z naszych czytelników.

Znany youtuber odwiedził Olsztyn
reklama

Jak twierdzi czytelnik, próbował on interweniować tej sprawie w parafii jednak bez skutku:

„Warto zauważyć, że nie od dziś prowadzone są działania mające na celu poprawę jakości powietrza którym oddychamy, a wygląda na to, że księża z tego kościoła mają ten aspekt życia w głębokim poważaniu. Pominę przy tym kwestię zmian klimatycznych. Czy tak ma wyglądać dbanie o wiernych?”

reklama

Udało nam się skontaktować z proboszczem parafii Jana Bosko w Olsztynie, ks. Andrzejem Bajem. W rozmowie z nami przyznał, że pali drewnem dobrej jakości i nie wie skąd miałyby się wziąć potencjalne toksyny w powietrzu:

„Nie wiem kiedy to się tak zdarzyło. Palę drewnem. Trzeba by było to po prostu udowodnić, bo ja cały czas drewnem palem. Broń Boże przed odpadami, o ekologię musimy dbać, bo to jest dobro nas wszystkich, szczególnie przy parafii” – powiedział proboszcz.

Olsztyn. Modlitwy i post za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich

„Mogło się zdarzyć, że może któryś z robotników coś rzucił, ale ja uczulam i pilnuję cały czas, żeby to wszystko było ekologiczne”.

Mieszkańcy skarżą się na gryzący dym. Winą obarczają parafię

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ela
4 marca 2021 15:15

Mieszkam w Gutkowie i nigdy nie widziałam ani nie czułam żadnego gryzącego dymu z wyżej wymienionego obiektu.

maniek
17 marca 2021 14:54

Ksiądz może przysiąc, że opony które wrzucał do pieca, na rancie miały napis 'ECO drive’, więc musiały być ECO 🙂

Popularne
Ogłoszenia

Spory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim w obronie Jana Pawła II