fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Mieszkańcy skarżą się na gryzący dym. Winą obarczają parafię

reklama

Mieszkańcy Gutkowa nie są zadowoleni z jakości powietrza w swojej okolicy. Wskazują niedokończony kościół, jako przyczynę zatruwania środowiska.

Napisał do nas zatroskany czytelnik, który przyznał, że jakość powietrza w jego okolicy nie jest najlepsza. Ma też swoje podejrzenia, kto negatywnie wpływa na ten stan:

„Pragnę zwrócić Państwa uwagę na problem ustawicznie zatruwającego powietrze budynku niedokończonego kościoła parafii Jana Bosko, przy ul. Żółkiewskiego na Gutkowie. Pomimo wzrostu temperatur i ogólnej poprawy pogody, z komina (prawdopodobnie) zakrystii kościoła wciąż ulatuje gęsty, śmierdzący dym. Jest to bodajże jedyny tak zanieczyszczający powietrze budynek w okolicy. Zrozumiałym jest, że przy mrozach rzędu -20 stopni trzeba się jakoś dogrzać, ale przy obecnej pogodzie to już przesada” – pisze jeden z naszych czytelników.

reklama

Jak twierdzi czytelnik, próbował on interweniować tej sprawie w parafii jednak bez skutku:

„Warto zauważyć, że nie od dziś prowadzone są działania mające na celu poprawę jakości powietrza którym oddychamy, a wygląda na to, że księża z tego kościoła mają ten aspekt życia w głębokim poważaniu. Pominę przy tym kwestię zmian klimatycznych. Czy tak ma wyglądać dbanie o wiernych?”

Udało nam się skontaktować z proboszczem parafii Jana Bosko w Olsztynie, ks. Andrzejem Bajem. W rozmowie z nami przyznał, że pali drewnem dobrej jakości i nie wie skąd miałyby się wziąć potencjalne toksyny w powietrzu:

„Nie wiem kiedy to się tak zdarzyło. Palę drewnem. Trzeba by było to po prostu udowodnić, bo ja cały czas drewnem palem. Broń Boże przed odpadami, o ekologię musimy dbać, bo to jest dobro nas wszystkich, szczególnie przy parafii” – powiedział proboszcz.

„Mogło się zdarzyć, że może któryś z robotników coś rzucił, ale ja uczulam i pilnuję cały czas, żeby to wszystko było ekologiczne”.

Mieszkańcy skarżą się na gryzący dym. Winą obarczają parafię

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze