fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Obrzydliwe! Mieszkaniec Olsztyna zrobił to własnej siostrze

reklama

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mieszkańcowi Olsztyna. Mężczyzna miał zdobyć dane do rachunku bankowego swojej siostry, a następnie posługując się nimi wyłudził pieniądze na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności oszustwa oraz bezprawnego uzyskania informacji na szkodę mieszkanki Olsztyna.

Z ustaleń śledczych wynika, że brat zgłaszającej bez jej wiedzy i zgody uzyskał dostęp do jej rachunku bankowego, z którego nie korzystała od wielu lat. 28-latek zmienił dane do logowania, a następnie posłużył się rachunkiem bankowym do zawarcia pożyczek oraz zadłużenia konta na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

reklama

Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępcy w momencie, gdy złożyła wniosek o zakup roweru na raty. Okazało się, że widnieje w rejestrze dłużników. Skontaktowała się z bankiem i otrzymała informacje o szeregu operacji na jej koncie, o których nie miała pojęcia. Kobieta natychmiast złożyła stosowne zawiadomienie, a policjanci szybko dotarli do sprawcy przestępstw.

28-latek usłyszał już zarzuty oszustwa oraz bezprawnego dostępu do informacji, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze