fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Czy mieszkańcy Olsztyna w przyszłym roku będą marznąć? Może być problem

reklama

Z końcem 2021 roku dojdzie do wyłączenia ciepłowni Michelin, która dostarczała ciepło mieszkańcom. W kolejnym roku rezerwy ciepła systemowego mają być niewielkie. Radni Olsztyna wypowiedzieli się na ten temat w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn.

Od początku 2022 roku ogrzewanie ma zapewnić ciepłownia Kortowo należąca do olsztyńskiego MPEC-u, jednak nie jest to wystarczające zaopatrzenie mieszkańców w ciepło.

Urządzenia, którymi będziemy dysponować od początku 2022 roku, one wszystkie będą po modernizacjach, albo będą zupełnie nowe, więc nie powinny ulegać awariom. Ale niestety, jak każde urządzenie – mogą ulec awarii. Jeśli więc zaistnieją łącznie dwa zjawiska: sytuacja maksymalnego zapotrzebowania na ciepło oraz awarii, to może nastąpić pewien deficyt ciepła. Nie oznacza to, że będzie skrajnie zimno, ale przejściowo temperatury w mieszkaniach mogą w takiej sytuacji być nieco niższe niż wymaga tego komfort cieplny. – powiedział prezes olsztyńskiego MPEC-u Konrad Nowak dla Radia Olsztyn.

reklama

Pełne zabezpieczenie ma zapewnić dopiero spalarnia śmieci którą buduje prezydent Olsztyna. Przewodniczący Rady Miasta Łukasz Łukaszewski obwinia opozycję o opóźnienie w jej powstawaniu. Jednocześnie zapewnia, że miasto zapewni mieszkańcom odpowiednią ilość ciepła.

Dzięki działaniom działaczy Prawa i Sprawiedliwości, m.in. radnych Olsztyna, ta spalarnia – ekociepłownia – jeszcze nie powstała. Ona powinna być już na uruchomieniu i to ciepło dawać. – powiedział radny Platformy Obywatelskiej – Mamy na tyle dużo czasu i tak zaawansowane projekty, że mieszkańcy będą mieli ciepłe kaloryfery.

To jest mit. (…) Swój sprzeciw wyraziły środowiska społeczne, stowarzyszenia i środowiska w Olsztynie. Prawo i Sprawiedliwość oczywiście włączyło się w ten opór, zaczęliśmy walczyć z tym błędnym pomysłem. Budowa się rozpoczęła, a można było to zrobić taniej. – odpowiedział radny Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Babalski.

Spalarnia powstaje przy ulicy Lubelskiej, a jej uruchomienie planowane jest na 2023 rok.

Źródło: Radio Olsztyn

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze